سقف‌های مهربانی، سرپناه مددجویان کمیته امداد لرستان

سقف‌های مهربانی، سرپناه مددجویان کمیته امداد لرستان

سقف‌های مهربانی، سرپناه مددجویان کمیته امداد لرستان

خرم‌آباد - تأمین مسکن اقشار کم بضاعت و آسیب دیده یکی از اقدامات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در دولت سیزدهم نیز احداث مسکن برای مددجویان در اولویت نهادهای حمایتی قرار گرفته و در این راستا یک هزار و ۷۴۱ واحد مسکن مددجویی در استان لرستان هم‌زمان با سایر واحدهای مسکونی مددجویی در سراسر کشور بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، تأمین مسکن مناسب به عنوان سرپناه اعضای خانواده یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده کم بضاعت و نیازمند محسوب می‌شود که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اولویت‌های نهادهای حمایتی قرار گرفته و همواره تلاش می‌شود تا با تأمین مسکن‌های مددجویی این دغدغه اساسی از دیگر مشکلات خانواده‌های تحت حمایت کاسته شود.

بر این اساس با همکاری نهادهای حمایتی و خیرین گام‌های مؤثری برای خانه‌دار شدن افراد نیازمند به خصوص جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) برداشته شده و در دولت سیزدهم نیز باوجوداینکه تأمین مسکن به ویژه برای خانواده‌های نیازمند در اولویت قرار گرفته اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

در این راستا زنان سرپرست خانوار، ایتام، سالمندان و افراد نیازمند به عنوان اقشار آسیب‌پذیر جامعه مورد توجه طرح‌ها و برنامه‌های واگذاری مسکن قرار دارند چرا که این افراد علاوه بر تأمین مایحتاج زندگی، دغدغه تأمین سرپناه و مسکن برای زندگی خود را دارند و تلاش می‌شود تا با احداث سقفی از جنس مهربانی سرپناهی مناسب برای این افراد و خانواده‌هایشان تأمین شود.

بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به دلیل مشکلات معیشتی و نبود درآمد مناسب در شرایط ضعیف اقتصادی به سر می‌برند و در مواردی که حتی در تأمین مایحتاج اولیه زندگی نیز دچار مشکل هستند و گاهی وضعیت در شرایطی برای این افراد سخت‌تر شده است که یا سرپرست خانواده را از دست داده‌اند و یا اینکه به علت بیماری و یا آسیب‌های اجتماعی قادر به تأمین هزینه‌های زندگی نیستند و در صورت مشکل مسکن این افراد با چهره سخت زندگی مواجه هستند که با کمک‌ها نهادهای حمایتی باید گامی بر رفع مشکلات این افراد برداشته شود.

نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره یاری رسان مستضعفان و اقشار آسیب دیده جامعه است و اکنون نیز در جهت تأمین مسکن این افراد گام‌های بزرگی برداشته شده که در این راستا امروز هم‌زمان در سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور بیش از ۳۳ هزار واحد مسکونی به مددجویان واگذار شد که در این میان سهم استان لرستان یک هزار و ۷۴۱ واحد مسکونی بود.

 

اقدامات قابل توجهی در حوزه تعهدات مسکن در لرستان انجام شده است

استاندار لرستان در آیین واگذاری واحدهای مسکونی مددجویی با اشاره به واگذاری ۳۳ هزار واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح کشور گفت: خوشبختانه سهم لرستان از این واحدهای مسکونی مددجویی قابل توجه بوده است.

فرهاد زیویار افزود: یک هزار و ۷۱۴ واحد مسکونی مددجویی توسط این نهاد حمایتی تحویل مددجویان داده شد.

وی ادامه داد: این واحدهای مسکونی با شرایط مطلوب احداث شده و مشکل تأمین مسکن تعداد زیادی از مددجویان کمیته امداد این استان برطرف شده است.

وی با تأکید بر اینکه مسکن یکی از نیازهای ضروری مددجویان است، اظهار کرد: خانواده‌های تحت حمایت این نهاد به دلیل شرایط بضاعت کمتری به سختی امکان تأمین مسکن دارند که خوشبختانه با اقدامات حمایتی نیاز این افراد نیز برطرف می‌شود.

وی افزود: در این راستا لرستان در حوزه مأموریت‌های تأمین مسکن جزو استان‌های نخست کشور است و در حوزه بنیاد مسکن و مقاوم سازی و تأمین مسکن برای تعهدات کلی در حوزه مأموریت‌های استان اقدامات خوبی انجام شده است.

 

یک هزار و ۷۴۱ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد لرستان واگذار شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: تأمین مسکن مددجویان این نهاد به طور جدی در دستور کار این نهاد حمایتی است و در سه سال گذشته عملیات احداث پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان آغاز شده و بخش عمده‌ای از این واحدها تاکنون تحویل شده است.

جلال شیخ پور افزود: هم اکنون ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در سطح استان در دست احداث است و امروز از مجموع ۳۳ هزار واحد مسکونی افتتاح شده در سطح کشور یک هزار و ۷۴۱ واحد در این استان به مددجویان واگذار شد.

وی ادامه داد: این واحدهای مسکونی با اعتبار حدود هشت هزار میلیارد ریال اعتبار احداث این واحدها بوده است.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی در این استان در دست اقدام است، اضافه کرد: در مدت حداکثر ۲ سال این واحدهای مسکونی نیز تکمیل و تحویل مددجویان استان خواهند شد.

شیخ پور بیان کرد: از این مجموع ۱۵۰ واحد مسکونی امسال تکمیل و تحویل مددجویان این نهاد خواهند شد.

 

۷۸۰ واحد مسکونی مددجویی در سال گذشته در لرستان احداث شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: در سال گذشته در راستای تأمین مسکن مددجویان ۷۸۰ واحد مسکونی احداث شده و همچنین ۵۷۰ مورد کمک هزینه تعمیر مسکن و ۲۶۱ مورد احداث فضاهای جانبی انجام شده است.

وی ادامه داد: کمک هزینه خرید مسکن مددجویی نیز جهت تأمین ۸۷ به مددجویان پرداخت شده است.

شیخ پور با بیان اینکه مددجویان با احداث مسکن به ارزش و کرامت اجتماعی رسیده و گره گشایی در مسکن زمینه ساز امید به تحصیل و آینده در میان این قشر از جامعه را فراهم می‌کند، اضافه کرد: بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی را امضا کرده‌اند که ۹۴۵ واحد سهمیه لرستان است و ۷۱۰ مورد تاکنون شروع شده و در دست ساخت است.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته در تفاهم‌نامه‌ای دیگر عملیات ساخت ۳۰۰ واحد مسکونی شروع شده و در حال تکمیل است که در بحث تعمیر مسکن مددجویان ۹۶۵ مورد اجرا و فضاهای جانبی نیز بیش از ۵۰۰ مورد انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد لرستان یادآور شد: سال گذشته نیز ۲ هزار و ۵۵ واحد در استان اجرایی شد.

شیخ پور افزود: در مدت مذکور ۱۷ هزار و ۸۰۸ مورد کمک هزینه اجاره مسکن با اعتبار بیش از ۸۰ میلیارد ریال به مددجویان این نهاد کمک شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای تأمین مسکن مددجویان این نهاد یک هزار و ۳۹۳ مورد تسهیلات ودیعه مسکن با اعتبار ۵۲۷ میلیارد ریال پرداخت شده است.

منبع: ایرنا
 

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم