۵۴۴ کودک کار در خیابان‌های لرستان

کد خبر: 
۲۸۸۵
مدیرکل بهزیستی استان خبر داد؛

۵۴۴ کودک کار در خیابان‌های لرستان

544 کودک کار در خیابان‌های لرستان

مدیرکل بهزیستی لرستان از شناسایی ۵۴۴ کودک کار و خیابانی در استان خبر داد و گفت: ۳۸۰ نفر آنها ساماندهی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ کرم یاری روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه کودک خیابانی یک ناهنجاری اجتماعی است، افزود: کودک خیابانی کودکی بی‌خانمان است که دوره‌ای از زندگی خود را در خیابان سپری می‌کند.

وی، مهمترین مشکل این کودکان را به ترتیب اولویت نداشتن والد موثر، بضاعت مالی کافی، سکونت در مناطق حاشیه ای و اعتیاد والدین عنوان کرد.

مدیرکل بهزیستی لرستان اعلام کرد: در حال حاضر ۵۴۴ کودک کار در استان شناسایی شده است که تمامی آنها دارای حداقل یک والد هستند و در پایان کار به خانه رجوع می‌کنند.

یاری با اشاره به تعریف کنوانسیون جهانی حقوق کودک ادامه داد: بر اساس ماده یک این پیمان به هر فرد که کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد عنوان کودک اطلاق می‌شود.

وی، تصریح کرد: در این راستا بهزیستی لرستان برای ۳۸۰ کودک تشکیل پرونده داده و آنها را در مراکز حمایتی آموزش کودک کار و خانواده در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد ساماندهی کرده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: کودکانی که به دلایل مختلف از جمله بد سرپرستی، فرار از منزل و اعتیاد والدین در خیابان سکونت دارند توسط مراجع انتظامی و قضایی شناسایی و به مراکز شبانه روزی ساماندهی ارجاع داده می‌شوند که پس از انجام آزمایشات لازم، در مرحله نخست به خانواده و اقوام دارای صلاحیت سپرده و در غیر این صورت در مراکز شبانه روزی ساماندهی می‌شوند.

یاری، راه برون رفت از این مشکل و پیشگیری از افزایش کودکان کار در استان را توانمند سازی خانواده آنها برشمرد و اضافه کرد: این مهم با بسیج تمامی امکانات دستگاه‌های عضو شورای ساماندهی کودکان کار و انجام وظایفی که در آئین‌نامه بر دوش آنها نهاده شده است محقق می‌شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اجتماعی - کودکان کار - بهزیستی

پربیننده‌ترین خبرها