کمک ۳۰میلیاردی خیرین به حوزه سلامت لرستان

کد خبر: 
۳۷۰۹
قائم مقام رئیس علوم پزشکی لرستان مطرح کرد؛

کمک ۳۰میلیاردی خیرین به حوزه سلامت لرستان

کمک ۳۰میلیاردی خیرین به حوزه سلامت لرستانر

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از کمک ۳۰ میلیارد تومانی خیرین به حوزه سلامت این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ علی فرهادی امروز دوشنبه در آئین رونمایی از مشارکت یک بانک در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان حدود ۱۴ ماه است که در سراسر کشور درگیر مبارزه و مقابله با این ویروس هستند و تا کنون حدود ۷۲ هزار نفر از عزیزان‌مان بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

وی گفت: تنها در استان لرستان ۱۰۶ هزار نفر مبتلا شده‌اند و تا دیروز ۱۶۷۶ نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند و باید این پیک بیماری را جدی گرفت که پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و هزینه‌های درمانی را به دنبال خود دارد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه خیرین همواره حامی دانشگاه و حوزه سلامت استان بوده‌اند گفت: به‌طور قطع اگر حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، ریاست جمهوری و دیگر مسئولان کشوری و لشکری، حمایت‌های استاندار و دیگر مسئولان استانی، به خصوص کمک‌های خیرین حوزه سلامت نبود؛ ما به تنهایی نمی‌توانستیم با این بیماری که مبارزه با آن کاری دشوار است، موفق عمل کنیم.

فرهادی در خصوص کمک‌های خیرین به حوزه سلامت استان، اظهار داشت: چیزی حدود ۳۰ میلیارد تومان طی این مدت در حوزه خیرین به دانشگاه کمک شده است که ۱۴ میلیارد آن صرف هزینه‌های عمرانی و کارهای زیر بنایی حوزه سلامت استان شده است.

وی افزود: در بحث همکاری‌های بین بخشی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در بحث کمک‌های نقدی نیز یک میلیارد تومان به دانشگاه کمک شده و امروز نیز شاهد رونمایی از اقلام اهدایی بانک هستیم که همیشه و تحت هر شرایطی همواره پشتیبان دانشگاه بوده و از کادر بهداشت و درمان استان هم حمایت کرده است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اقتصادی - دانشگاه علوم پزشکی لرستان - علی فرهادی - خیرین سلامت

پربیننده‌ترین خبرها