واگذاری ۳ بنای تاریخی لرستان به بخش خصوصی 

کد خبر: 
۵۴۱۲
مدیرعامل صندوق احیا بناهای تاریخی خبر داد؛

واگذاری ۳ بنای تاریخی لرستان به بخش خصوصی 

واگذاری ۳ بنای تاریخی لرستان به بخش خصوصی 

خرم‌آباد - مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی کشور از واگذاری سه بنای تاریخی دو شهر لرستان به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «شهاب طلایی» در سخنانی، اظهار داشت: در راستای واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و با برگزاری مزایده عمومی، فرایند واگذاری سه بنای تاریخی لرستان با حضور متقاضیان و نظارت کامل انجام شد.

وی اظهار کرد: بنا بر وعده‌ای که برای واگذاری بناهای تاریخی و جلب مشارکت سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری لرستان داده بودیم، امروز بازگشایی پاکت پیشنهادی متقاضیان شرکت در این مزایده صورت گرفت.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی کشور، ادامه داد: در این مرحله مزایده عمومی واگذاری ۱۰ بنای تاریخی لرستان برگزار و از این تعداد سه بنا به شرکت‌کنندگان واجد شرایط، واگذار شد.

«طلایی» با بیان اینکه در ۱۷ سال گذشته، تنها چهار بنا در لرستان به مزایده گذاشته شده است، افزود: این در حالی است که در مزایده امروز سه بنای دیگر از جمله بنای «میر ملاس» و خانه «پور ابوالقاسمی» خرم‌آباد و خانه «بزرگمهری» بروجرد با برگزاری فرایند قانونی به این بناها افزوده شد.

وی عنوان کرد: از مجموع ۱۰ بنایی که در مزایده عمومی قرار داشتند شش بنای تاریخی مربوط به بروجرد و چهار بنا مربوط به خرم‌آباد بود که از این تعداد سه بنا به سرمایه‌گذار واجد شرایط، واگذار شد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی کشور، اضافه کرد: برای نخستین‌بار است که در سطح کشور، فرایند واگذاری در قالب پک ویژه استانی و با حضور و نظارت کامل استان در تمامی مراحل برگزار می‌شود و در واقع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان در تمامی مراحل این واگذاری، حضور داشته است.

«طلایی» با اشاره به اینکه همه شرایط برای تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران در واگذاری این بناها صورت‌گرفته است، اظهار کرد: نهایت همکاری با سرمایه‌گذاران در راستای مدت‌زمان بهره‌برداری، مبلغ اجاره و هزینه‌های مرمت در این زمینه صورت‌گرفته تا شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم و توسعه زیرساخت‌های گردشگری باشیم.

پایان پیام /

 

برچسب‌ها: 
اداره کل میراث فرهنگی لرستان - شهاب طلایی - وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم