هدف از سفر به لرستان بررسی حوزه اشتغال است

کد خبر: 
۶۱۶۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:

هدف از سفر به لرستان بررسی حوزه اشتغال است

هدف از سفر به لرستان بررسی حوزه اشتغال است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از این سفر بررسی و رصد حوزه اشتغال لرستان است و نظارت میدانی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش پایگاه‌ خبری‌ زرک، «سید صولت مرتضوی» امروز (۲۲ بهمن‌ ماه) در حاشیه بازدید از کشت و صنعت صبا پگاه لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هدف از این سفر بررسی و رصد حوزه اشتغال است و نظارت میدانی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی بخصوص دستگاه اجرایی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی بیان کرد: تعداد قابل‌ توجهی طرح در استان لرستان در حوزه سیمان، دارو، لاستیک و صنایع دامپروری وجود دارد که از این طرح‌ها بازدید خواهیم کرد.

وزیر کار با بیان اینکه طرح‌های خوبی در لرستان وجود دارند، گفت: چند سال از ساخت این مجموعه می‌گذرد و هدف‌گذاری شده که به ۴۰۰۰ رأس گله و ۲۰۰۰ رأس دام مولد برسد.

مرتضوی با اشاره به اینکه این مجموعه به منابع نیاز دارد، ادامه داد: در این بازدید مقرر شد پرونده تسهیلاتی این واحد از محل تبصره ۱۸ با عاملیت بانک رفاه بررسی و نسبت به پرداخت رقم پیشنهادی موافقت شود.

وی اظهار کرد: رئیس‌ جمهوری در یکی از سفرهای استانی دستور داد که کارگروه ویژه حوزه استان‌های زاگرس‌نشین با هدف رصد نیازمندی‌های آن‌ها و برای رفع مشکل بیکاری و رساندن نرخ بیکاری به متوسط کشوری تشکیل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: پیگیری‌های لازم در این راستا انجام خواهد شد تا نرخ بیکاری استان لرستان به متوسط نرخ بیکاری کشور برسد. این مهم نیازمند آن است که صنایع‌ دستی، مشاغل خُرد خانگی، کوچک و بزرگ این استان توسعه یابند. توسعه و گسترش صنایع بزرگ نیز نیازمند حمایت دولتی است.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
اشتغال - نرخ بیکاری لرستان - وزیر کار - صولت موسوی

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم