مصوبه سفر دولت برای احداث یادمان شهدای مفقودالاثر لرستان

کد خبر: 
۴۷۴۸
مدیرکل بنیاد شهید لرستان خبر داد؛

مصوبه سفر دولت برای احداث یادمان شهدای مفقودالاثر لرستان

محمود زرین جویی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان از مصوبه سفر دولت برای احداث یادمان‌های شهدای مفقودالاثر در این استان خبر داد و گفت: در این زمینه به ۶۳۷ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری زرک، محمود زرین جویی روز دوشنبه در این رابطه به رسانه‌ها گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا مهمترین راهکار در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است که ایجاد یادمان شهدای جاویدالاثر می‌تواند تأثیر بسزایی در این رابطه داشته باشد.

وی بیان کرد: طی سال‌های گذشته قرار بود یادمان شهدای جاویدالاثر لرستان احداث شود ولی متأسفانه این موضوع انجام نشده و گلایه برخی خانواده‌های این شهدا را نیز به همراه داشته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان افزود: ۱۸۲ شهید جاویدالاثر در سطح استان داریم که تاکنون ۹۱ یادمان برای این عزیزان ساخته شده و ۹۱ یادمان دیگر باقی‌مانده است که بنا داریم یادمان برای این شهدا که هنوز پیکر آنان پیدا نشده و خانواده‌هایشان هنوز چشم انتظار هستند، ساخته شود.

زرین‌جویی بیان کرد: جانمایی برای یادمان شهدای جاویدالاثر خرم‌آباد در قطعه گلزار شهدا انجام شده و کارهای زیرساختی آن در حال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به اعتبارات موردنیاز برای این یادمان‌ها اظهار کرد: هر یادمان المان خاص خود را دارد ولی در مجموع برای احداث ۹۱ مورد باقی‌مانده به اعتباری بالغ بر ۶۳۷ میلیون تومان نیاز داریم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان یادآور شد: با توجه به اینکه بودجه موردنیاز استانی است نامه نگاری و مکاتبات زیادی در این رابطه انجام و حتی در مصوبات سفر ریاست جمهور به استان نیز آورده شده است.

زرین‌جویی ادامه داد: انتظار می‌رود که سازمان برنامه و بودجه و سایر مسئولان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اداره کل بنیاد شهید لرستان - یادمان شهدا - محمود زرین جویی

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم