فوت ۱۴۰ لرستانی طی سه ماهه نخست امسال در حوادث مختلف

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان به زرک خبر داد؛

فوت ۱۴۰ لرستانی طی سه ماهه نخست امسال در حوادث مختلف

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان از فوت ۱۴۰ نفر طی سه ماهه نخست امسال بر اثر حوادث مختلف مانند تصادفات رانندگی، غرق‌شدگی، سوختگی و... در این استان خبر داد.

حمیدرضا نظیفی، امروز جمعه سوم مرداد۹۹ در گفت‌وگو با زرک اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال‌جاری ۱۱۲ نفر در حوادث ترافیکی لرستان جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: طی سه ماهه نخست امسال از مجموع تلفات حوادث ترافیکی لرستان، ۲۰ نفر زن و ۹۲ نفر مرد بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان یادآور شد: بیشترین تلفات حوادث ترافیکی استان با ۸۰ نفر در جاده‌های برون‌ شهری ،۲۳ نفردر مسیرهای درون ‌شهری و ۹ نفر در جاده‌های روستایی گزارش شده است.

نظیفی افزود: همچنین در سه ماهه نخست امسال یک‌هزار و ۸۲۹  مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی لرستان و مراکز تابعه مراجعه کرده‌اند که از این تعداد یک‌هزار و ۳۸۰ نفر مرد و ۴۴۹ نفر زن بوده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که این رقم ۲۵۹۲ نفر بوده است کاهش ۲۹درصدی را شاهد هستیم.

کاهش ۵۴ درصدی متوفیان غرق‌شدگی استان

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در ادامه سخنان خود به آمار متوفیان غرق‌شدگی استان طی سه ماهه نخست امسال نیز اشاره کرد و بیان داشت: طی این مدت ۱۱ نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۲نفر زن و ۹نفر مرد بوده‌اند.

نظیفی با بیان اینکه عمده غرق‌شدگی‌ها در رودخانه‌ها اتفاق افتاده است، تصریح کرد: با توجه به وقوع سیل در ابتدای سال گذشته مقایسه آماری این دو مقطع زمانی وجاهت علمی ندارد؛ اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تلفات ۲۴ نفر (۳ زن و ۲۱ مرد) بوده است ۵۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی در ادامه نیز به آمار متوفیان ناشی از سوختگی طی سه ماهه نخست امسال لرستان اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۰ نفر (۴زن و ۶مرد) بر اثر سوختگی جان خود را از دست داده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۳ نفر (۲ زن و ۱ مرد) بوده است افزایش نشان می‌دهد.

کاهش آمار فوت ناشی از حوادث کار لرستان

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در ادامه همچنین از کاهش آمار فوت ناشی از حوادث کار استان در بهار امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۲نفر (مرد) بدلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان مورد معاینه قرار گرفته‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶ نفر(همگی مرد) ۶۶ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه علل فوت این دو مورد در حوادث کار مربوط به اصابت جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است، اعلام کرد: در این مدت آمار مصدومان ناشی از حوادث کار با ۱۵۰ مورد شامل (۱ زن و ۱۴۹ مرد) نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۵۵ مورد شامل (۲ زن و ۱۵۳ مرد) بوده، ۳ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در ادامه سخنان خود به آمار متوفیان بر اثر برق‌گرفتگی استان طی بهار امسال اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس آمار موجود در ۳ ماهه نخست امسال، بر اثر برق گرفتگی تعداد ۴ نفر که همگی مرد بودند جان خون را از دست داده‌اند، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵ نفر (همگی مرد) بوده است۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نظیفی از افزایش آمار فوت ناشی از گازگرفتگی طی سه ماهه نخست امسال لرستان نیز سخن به میان آورد و اعلام کرد: در این مدت ۱۱ نفر (۲ نفر زن و ۹ نفر مرد) بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ که آمار تلفات صفر بوده است کاملاً افزایشی است.

مراجعه بیش از ۴هزار نفر بدلیل نزاع

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در بخش پایانی سخنان خود از افزایش مراجعان مصدومان نزاع طی سه ماهه نخست امسال به این اداره کل خبر داد و گفت: در این مدت ۴۰۲۹نفر مصدوم نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند.

نظیفی خاطرنشان کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعان نزاع ۳۶۷۰ نفر بوده است ۹ درصد افزایش یافته است.

وی اعلام کرد: از کل مراجعان نزاع در بهار امسال ۳۰۱۱ نفر مرد و ۱۰۱۸ نفر زن بوده‌اند.

به گفته‌ی نظیفی، در خرداد ماه امسال آمار مراجعان نزاع ۱۶۰۷ نفر بوده که به نسبت مدت مشابه در خرداد ۹۸ با ۱۳۴۰ مراجعه کننده، ۱۹% افزایش داشته است . این آمار نسبت به فروردین و اردیبهشت‌ماه ۹۸ بیشترین افزایش را نشان می‌دهد./

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص شما از ربات است.
CAPTCHA ی تصویری