ضرورت رفع مشکلات کارخانه‌های تعطیل لرستان

کد خبر: 
۴۴۵۷
خطیب جمعه خرم‌آباد تأکید کرد؛

ضرورت رفع مشکلات کارخانه‌های تعطیل لرستان

ضرورت رفع مشکلات کارخانه‌های تعطیل لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه افزایش قیمت کالاها در این استان متوقف شود، بر ضرورت رفع مشکلات کارخانه‌های تعطیل لرستان در اسرع وقت تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: از نظر معارف قرآنی افراد بد سابقه و گناه کار دو دسته هستند، دسته‌ای از عمل زشت و گناه خود شرمنده می‌شوند، خود را به واسطه گناهی که می‌کنند سرزنش می‌کنند، چنین افرادی اگر توبه واقعی انجام دهند نجات پیدا می‌کنند، دسته دیگر از گناه کاران مغرور هستند و از اعمال زشت خود خوشحال هستند و به آن افتخار می‌کنند، علاوه بر آن دوست دارند اعمال نیکی که انجام نداده‌اند هم به آنها نسبت داده شود و مورد تمجید و تقدیر قرار بگیرند.

وی با اشاره به آیه ۱۸۸ سوره آل عمران «لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ یَفْرَحُونَ بِمَا أَتَوْا وَیُحِبُّونَ أَنْ یُحْمَدُوا بِمَا لَمْ یَفْعَلُوا فَلَا تَحْسَبَنَّهُمْ بِمَفَازَةٍ مِنَ الْعَذَابِ ۖ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ» گفت: اینها کسانی هستند که کارهای نیک انجام نداده‌اند، اما دوست دارند که در مجامع از شأن و شوکت کارهای نیکوی انجام نداده آنها ستایش شود، خداوند می‌فرماید اینها از عذاب الهی برکنار نیستند و عذاب دردناک الهی در انتظار این گروه از افراد است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: امیدواریم حضور در نماز جمعه و برنامه‌های مذهبی موجب ارتقای فرهنگی، بصیرت و معرفت افزایی شود.

روز کودکان فقط روزی برای جشن گرفتن نیست

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه ماه محرم و صفر به پایان رسید و وارد ماه ربیع الاول شدیم، این ماه، بهار ماه‌ها است، ماه دوستداران اخوت، امامت، همبستگی مسلمانان به وابسته میلاد پیامبر (ص) است افزود: از حضور ارزشمند آحاد مردم و اقشار مختلف در برنامه‌ها و مراسم‌های دو ماه محرم و صفر، قدر دانی می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی کودک گفت: این روز، روزی است که برای تجلیل از کودکان به رسمیت شناخته شده است، ۱۶ مهر، روز جهانی کودک است، روز کودکان فقط روزی برای جشن گرفتن نیست، بلکه روزی برای آگاهی بخشی به کسانی است که در سراسر جهان با برنامه‌های مخرب، ضد فرهنگی و ضد آموزشی کودکان را دچار آسیب‌های روحی، روانی و جشمی کرده‌اند، کشتار و ضرب و شتم کودکان، آدم ربایی کودکان، حمله به مدارس کودکان و… دستاوردهای زور گویان عالم و کشورهای سلطه گر به سر کردگی آمریکا است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: ما می‌بینیم کودکان در افغانستان، یمن، فلسطین، سوریه، عراق و… در چه وضعیت نامطلوبی به سر می‌برند، کودکان بر اساس آموزه‌های اسلامی باید در فضایی سرشار از خوشبختی، محبت و تفاهم بزرگ شوند، پیامبر اسلام می‌فرماید فرزند صالح گلی از گل‌های بهشت است، امام صادق می‌فرماید که پسران نعمت هستند و دختران خوبی هستند، خداوند از نعمت به شما سوال می‌کنند اما به حسنات شما که دختران هستند، ثواب می‌دهد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: پیامبر اسلام می‌فرماید که کودکان را دوست بدارید و با آنها مهربان باشید و هر گاه به آنها وعده دادید به وعده خود وفا کنید زیر کودکان روزی دهنده غیر از شما را نمی‌شناسند، این دستور پیامبر اسلام و پیشوایان معصوم در حفظ و احترام برای کودکان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت سیزدهم در انجام سریع واکسیناسیون و ترخیص پر شتاب کالاهای رسوب شده در گمرک و حل مشکل گرانی کاذب سیمان، موفق عمل کرد گفت: در لرستان نیز هم گام با این اقدام پسندیده، مسئولان استانی گام‌های اعتماد ساز خود را باید با سرعت بیشتری بردارند.

افزایش قیمت کالاها در لرستان متوقف شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه یکی از این گام‌های مهم نظارت دقیق بر چرخه تولید، توزیع و مصرف است افزود: اتحادیه اصناف و بازار، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های مرتبط و تعزیرات حکومتی باید به طور گسترده و دقیق چرخه تولید، توزیع و مصرف را نظارت و اعمال قانون کند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در رابطه با برخی از کالاها و اجناس با ابزار و تکنولوژی امروزی به راحتی می‌توان از قیمت کالاهای ضروری مورد نیاز مردم اطلاع پیدا کرد گفت: در این فصل عشایر و کشاورزان نیازمند نهاده‌های دامی هستند، نیازمند علوفه، کود شیمیایی و بذر به موقع برای دام‌ها و زمین‌های کشاورزی هستند، باید اینها را به سرعت مدیریت کرد تا با قیمت مناسب به عشایر و کشاورزان برسد.

وی تصریح کرد: می‌توان از قیمت میوه‌ای که از کشاورزان خریداری و به بار فروشی می‌رسد، اطلاع پیدا کرد، گاهی بین قیمتی که از کشاورزان و باغداران خریداری می‌شود با قیمتی که به دست مردم می‌رسد فاصله زیادی هست، باید دقت کرد در بار فروشی کالاها به چه قیمتی خریداری می‌شود، به چه قیمتی به خرده فروشی‌ها و بعد از آن به دست مردم می‌رسد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه این گام مهمی است و دستگاه‌هایی که نام برده شد از تولید تا توزیع و مصرف در استان لازم است که توجه کنند و اعمال قانون و نظارت داشته باشند، افزود: انتظار مردم این است که با استقرار دولت سیزدهم و معرفی استاندار لرستان اقدامات سنجیده به عمل آید.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه ابتدا افزایش قیمت کالاها متوقف شود و به صورت روزانه و هفتگی قیمت افزایش پیدا نکنند گفت: در مرحله بعدی کالاهایی که افزایش قیمت بی رویه پیدا کرده‌اند، قیمت آنها به میزانی برگردد که مردم در تهیه آنها به رنج و زحمت نیفتند.

ضرورت رفع مشکلات کارخانه‌های تعطیل در اسرع وقت

وی بیان داشت: در استان تلاش‌های خوبی برای شروع به کار کارخانه‌های تعطیل شده صورت گرفته چرا که این خدمتگذار شما در متن این تلاش‌ها بوده و آنها را رصد می‌کنم گفت: اما باید به طور مستمر ادامه پیدا کند، همانطور که جلسات متعددی در رابطه با کارخانه صدر فولاد برگزار شد، مشکلات آن بررسی و رفع شد و به تدریج می‌رود که کار خود را آغاز کند، می‌شد این کارخانه زودتر از اینها کار خود را آغاز کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مشکلات استانی برخی دیگر از کارخانه‌ها برطرف شده اما نیازمند رفع مشکل در مرکز هستند ادامه داد: برخی مشکل قضائی در تهران دارند که باید هر چه سریع‌تر رفع مشکل شوند، ریاست محترم جمهوری و رئیس قوه قضائیه با اعزام هیئت‌هایی تخصصی به لرستان و همچنین وزارتخانه‌هایی که این کارخانه‌ها به آنها مربوط می‌شود به طور جهادی مانع زدایی از تولید کنند تا تعداد زیادی از این کارخانه‌ها و کارگاه‌های تعطیل شده تولیدی به چرخه تولید برگردند.

اولین نیاز یک کشور امنیت است

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: ایران اسلامی دارای امنیتی مبتنی بر تجهیزات و نیروی انسانی مؤمن است، امنیت به عنوان پایه اصول در هر کشوری مورد توجه است، امنیت از نعمت‌های درجه اول یک کشور است، اولین نیاز یک کشور امنیت است، پیشرفت در همه عرصه‌ها وابسته به امنیت است و نیروی انتظامی از ابتدای انقلاب برای حفظ این امنیت مجاهدت کرده است، جانبازان و شهدای عزیزی را برای برقراری امنیت تقدیم کرده و مردم تلاش نیروی انتظامی را برای برقراری نظم و امنیت در همه عرصه‌ها مشاهده می‌کنند.

وی با اشاره به مبارزه بی امان با قاچاقچیان مواد مخدر، شرارت‌های گوناگون، روبرو شدن با سارق‌های مسلح و… از سوی نیروی انتظامی گفت: این فداکاری‌های نیروی انتظامی را مردم می‌بینند و از نیروی انتظامی و خانواده‌های آنها تشکر و قدر دانی می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: البته برای رسیدن به ترازی که مطلوب است، باید به تجهیزات نیروی انتظامی افزوده شود و با برنامه‌های دقیق بتوان امنیتی با کیفیت و کمیت بهتر در کشور و استان برقرار شود.

مشکلات انبوه و فراوان است

حجت الاسلام شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته سالمندان و ناشنوایان عنوان کرد: از همه سازمان‌های مردم نهاد و دولتی که در راستای خدمت به سالمندان و ناشنوایان تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی گفت: من اطلاع دارم که برخی افراد به صورت شخصی و برخی نیز به صورت گروهی در رسیدگی به ناشنوایان تلاش و خدمتگزاری می‌کنند، خدمتگزاری به سالمندان، معلولین و ناشنوایان امری خدا پسندانه، سخت و دشوار است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هنوز ویروس کرونا همچنان در کشور و استان ما وجود دارد و نیاز است که فاصله اجتماعی، اصول بهداشتی و زدن ماسک و واکسیناسیون مورد توجه قرار بگیرد افزود: ما از اوج کرونا پایین آمده‌ایم اما باید اصول و مقررات رعایت شود تا خسارت‌های جانی و مالی به مردم وارد نشود.

وی با اشاره به اول ربیع الاول و هجرت پیامبر از مکه به مدینه و شب لیله المبیت و رشادت های حضرت علی و ائمه گفت: امیدواریم با حضور استاندار لرستان، برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و همراهی نخبگان و برجستگان تحول همراه با جهش برای استان رقم بخورد و شاهد ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی بعد از بیش از سه دهه از جنگ تحمیلی باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مشکلات انبوه و فراوان است اما ظرفیت‌ها و نیروی انسانی متخصص و بومی استان بیشتر است، می‌توان با وحدت، همدلی و خرد جمعی آینده روشنی را برای استان رقم زد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
خطبه های نماز جمعه - نماینده ولی فقیه در لرستان - سید احمدرضا شاهرخی

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم