سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان در پاییز

کد خبر: 
۵۳۲۶
معاون استاندار لرستان خبر داد؛

سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان در پاییز

سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان در پاییز

خرم‌آباد - معاون عمرانی استانداری لرستان از سفر دوم رئیس‌جمهور به این استان در پاییز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «احمدرضا دالوند» امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی مصوبات و پروژه‌های سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان، اظهار داشت: این مصوبات و پروژه‌ها به تفکیک هر شهرستان شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها به‌عنوان طرح‌های پیشنهادی دور دوم سفر رئیس‌جمهور ارائه خواهند شد، عنوان کرد: عمده این پروژه‌ها، مربوط به طرح‌های زیرساختی مانند راه‌ها، سدها و… هستند.

معاون عمرانی استانداری لرستان، افزود: همچنین برخی از پروژه‌ها در دور اول سفر رئیس‌جمهور مورد تصویب قرار گرفته بودند که اعتباری که برای آنها در نظر گرفته شده بود ظرفیت این را نداشت که پروژه‌ها را تکمیل کنند، در این راستا اینها را هم مجدد در فهرست پروژه‌های دور دوم سفر قرار داده‌ایم.

دالوند با بیان اینکه در حال حاضر پروژه‌ها و مصوبات سفر اول رئیس‌جمهور به لرستان بالای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: لرستان، جز استان‌های پیشرو در این زمینه است، خیلی از پروژه‌ها قابلیت و ظرفیت این را دارند که در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به بهره‌برداری برسند، البته ما یک سر «ابرپروژه» داریم که پیشرفت فیزیکی آنها کار خیلی سختی است، به طور مثال پروژه راه‌آهن شاید باتوجه‌به اعتبار کلانی که نیاز دارد، بین چهارتا پنج درصد بیشتر نتواند پروژه را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه احتمالاً بتوانیم قسمت اعظمی از چهارخطه خرم‌آباد - کوهدشت، سد «کمندان»، ورزشگاه ۱۵ هزارنفری خرم‌آباد و… را در سفر دوم، با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری برسانیم، افزود: اعتبار پیش‌بینی‌شده برای پروژه‌های سفر اول بالای شش هزار میلیارد تومان بوده که بالای چهارهزار میلیارد آن اختصاص پیدا کرده است.

معاون عمرانی استانداری لرستان همچنین دررابطه‌با زمان سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان، گفت: هنوز زمان این سفر مشخص نشده، پیش‌بینی این است که در پاییز ۱۴۰۲ این امر صورت گیرد.

دالوند در ادامه با اشاره به پروژه راه‌آهن لرستان، با اعلام اینکه اعتبار این پروژه مرحله‌به‌مرحله اختصاص پیدا می‌کند، تصریح کرد: پروژه راه‌آهن یکی از فعال‌ترین پروژه‌ها است، در حال حاضر ۱۴ کارگاه را در این پروژه به‌صورت فعال داریم، از روند اجرایی کار کاملاً راضی هستیم.

پایان پیام/

 

 

برچسب‌ها: 
مطالبات مردم لرستان از دولت - معاونت عمرانی استانداری لرستان - احمدرضا دالوند - سیدابراهیم رئیسی

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم