سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید مسئله اشتغال را حل کند

کد خبر: 
۶۱۶۸
معاون وزیر کار در لرستان:

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید مسئله اشتغال را حل کند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آمورش فنی و حرفه ای کشور گفت: 

 

به گزارش پایگاه خبری زرک، «مهرداد عظیمی» که در نشست صمیمی همکاران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان سخن می‌گفت, با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: لرستانی‌ها برای دفاع از وطن جانفشانی کردند و صفحه طلایی این ایام پرافتخار دفاع مقدس هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه به کوری چشم دشمنان، ۴۵ سالگی نظام و انقلاب را جشن گرفتیم،تصریح کرد: مردم، صاحبان این انقلاب‌اند.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این معجزه الهی است که به دست مردم توانمند پدیده ای به نام انقلاب شکل گرفت.

 

عظیمی در بخش دوم سخنان خود با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک تودهنی به دشمنان بود، افزود: این موضوع نشان می‌دهد انقلاب به درستی مسیر خود را طی می‌کند.

 

وی بیان داشت: کشور با وجود تحریم‌ها در رشد علمی در منطقه «آقایی» می‌کند.

 

رئیس سازمان آمورش فنی و حرفه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود از انتخابات به عنوان یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب یاد کرد و بیان داشت: تعهد و تخصص دو کلیدواژه ای است که داوطلبان انتخابات باید داشته باشند.

 

عظیمی خطاب به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اینجا مسابقه خدمت است، نه مسابقه تخریب و سیاه نمایی، پس باید کاری کنید که نشاط اجتماعی بیشتر شود.

 

وی از آبروی مردم به عنوان خط قرمز خدا یاد کرد و گفت: مردم هم با مطالعه، خادمین ملت را انتخاب کنند.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای، سازمان بسیار مهمی است و در کاهش آسیب‌های اجتماعی که همواره دغدغه حاکمیت بوده نقش پررنگی دارد.

 

عظیمی با اشاره به توانمندسازی افرادی که قبلاً در دام اعتیاد بوده ، خاطرنشان کرد: این افراد با مهارت آموزی در سازمان فنی و حرفه‌ای به تولید محصول و کسب درآمد رسیده اند و هر ساله سلامت خود را جشن می‌گیرند.

 

وی اعلام کرد: طی سه ماهه اخیر ۶۷ هزار شغل را در سامانه رصد اشتغال به ثبت رساندیم.

 

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اینکه این سازمان برای ایجاد اشتغال حرف برای گفتن دارد، اضافه کرد: عملکرد کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای در این زمینه فوق العاده بوده است.

 

عملکرد ادارات کل فنی و حرفه‌ای را رسانه‌ای کنید

عظیمی خطاب به مدیران ادارت فنی و حرفه‌ای گفت: کارهای انجام شده و عملکرد سازمان را رسانه‌ای کنید.

وی تصریح کرد: ماموریت سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، آموزش و سنجش است و با رفتن به سمت اشتغال قصد داریم سازمان دیده شود.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای باید مسئله اشتغال را حل کند و به همین دلیل این موضوع را سال آینده به طور ویژه دنبال خواهیم کرد تا توجه کشور به سازمان جلب شود.

 

عظیمی از عملکرد سازمان فنی و حرفه‌ای کشور دفاع کرد و گفت: این سازمان در بحث آموزش با شرکت‌های بزرگ قرارداد منعقد کرده است.

تصویب اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

وی از تصویب اساسنامه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد و بیان داشت: این اساسنامه، سندی برای پیگیری از بخش‌های مختلف کشور است که حاصل یک کار جمع بوده است.

 

عظیمی ادامه داد: با تصویب این اساسنامه تازه کارمان شروع شده و تحقق هر بند از آن، برای سازمان آورده خواهد داشت.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اعلام اینکه به بحث معیشت کارکنان توجه ویژه دارد، اعلام کرد: تا اسفندماه سال‌جاری به همکاران فنی و حرفه‌ای مبالغی پرداخت و به طور ویژه بحث درآمد پیگیری می‌‌شود.

 

عظیمی یادآور شد: در پروژه‌های عمرانی کشور قشر ضعیف جامعه یعنی کارگران به کار گمارده می‌شد که بر اساس مصوبه قانونی، هر بخش از کشور باید مبلغی برای آموزش کارگر در نظر بگیرند.

 

وی با اعلام اینکه اعتبارات عمرانی مبلغ قابل توجهی است، اضافه کرد: سعی می کنیم در این زمینه و همچنین از محل فروش کالای قاچاق، آورده مالی برای سازمان داشته باشیم.

عظیمی همچنین از بازنویسی مصوبات آموزش در برنامه هفتم توسعه و توجه ویژه به مهارت در این برنامه خبر داد و گفت: انسجام درون سازمان موجب محقق شدن بخشی از اهداف شده است.

 

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به لرستان، اظهار داشت: استاندار لرستان در اعتبارات استانی وزیر، قول مساعد داد که بخشی از اعتبار به آموزش و مهارت تعلق گیرد.

 

عظیمی گفت: استان لرستان را برای حمایت از فنی و حرفه‌ای بسیج می‌کنیم.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی - مهرداد عظیمی - سازمان فنی و حرفه ای کشور

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم