رفع مشکلات بین کشاورزان و منابع طبیعی لرستان 

کد خبر: 
۵۱۳۹
تا پایان سال ۱۴۰۲ محقق می‌شود؛

رفع مشکلات بین کشاورزان و منابع طبیعی لرستان 

رفع مشکلات بین کشاورزان و منابع طبیعی لرستان 

خرم‌آباد ـ رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اعلام کرد: تا پایان سال ۱۴۰۲ یکبار برای همیشه تداخلات و مشکلات بین کشاورزان و منابع طبیعی استان مرتفع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «سید عماد شاهرخی» امروز ۱۵ اسفندماه در آیین درختکاری که در مجموعه گردشگری بام خرم‌آباد برگزار شد، گفت: با فضاسازی و تبلیغات دشمن، نه‌تنها در تولید گوشت با مشکل مواجه نشدیم؛ بلکه امروز در لرستان ۱۰۰ تن مرغ را به خارج از استان صادر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر تأمین گوشت گرم موردنیاز استان، ۳۰۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در لرستان داریم، افزود: دولت گوشت مرغ را هر کیلو ۵۹ هزار تومان خریداری کرده و از ۱۸ اسفندماه در نمایشگاه‌هایی که دایر شده هر کیلو ۴۰ هزار تومان عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: براین‌اساس دولت هر کیلو مرغ را ۱۹ هزار تومان یارانه می‌دهد تا گوشت ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد و مرغ موردنیاز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌ها عرضه مستقیم کالا عرضه خواهد شد.

شاهرخی، دومین اقدام دولت سیزدهم را اصلاح الگوی کشت برشمرد و با بیان اینکه می‌خواهیم پس از گذشت ۵۰ سال در دولت سیزدهم اصلاح الگوی کشت را عملیاتی کنیم تا به‌اندازه کافی اقلام موردنیاز و کالاهای اساسی مردم را تأمین کنیم، افزود: با تحقق این امر به‌طورقطع از نوسانات قیمت جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سومین کاری که دولت سیزدهم قرار است انجام دهد رفع تداخلات است که تا پایان سال ۱۴۰۲ یکبار برای همیشه تداخلات و مشکلات بین کشاورزان و منابع طبیعی مرتفع شود، اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۴ تمام اسناد بخش کشاورزی برای همه کشاورزان صادر خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: چهارمین اقدام دولت سیزدهم، غرس یک میلیارد اصله درخت است که این موضوع  از دیدگاه وزارت جهاد کشاورزی پایه است و بیش از این نیز نهال خواهیم کاشت و در لرستان با محوریت استاندار و سایر دستگاه‌های اجرایی لرستان این مهم محقق خواهد شد.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
جهاد کشاورزی لرستان - عماد شاهرخی - دولت سیزدهم

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم