راه اندازی اولین کارگاه تولید اسانس لرستان در الیگودرز

کد خبر: 
۴۷۶۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد؛

راه اندازی اولین کارگاه تولید اسانس لرستان در الیگودرز

۹۰۰ هکتار گُل محمدی در لرستان کشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از راه اندازی اولین کارگاه فرآوری و تولید اسانس استان در الیگودرز خبر داد و گفت: ۹۰۱ هکتار گُل محمدی در استان کشت می‌شود که قابلیت افزایش این سطح وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، سید عماد شاهرخی شامگاه سه شنبه در حاشیه جشنواره گل و گیاهان زینتی و دارویی روستای گایکان شهرستان الیگودرز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۹۰۱ هکتار گل محمدی در استان کشت می‌شود و قابلیت افزایش این سطح وجود دارد، اظهار داشت: هر هکتار گل محمدی ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان درآمد دارد و چنانچه صنایع تبدیلی، تکمیلی، فرآوری، بسته بندی، برند سازی و اسانس گیری فراهم باشد این مبلغ تا ۲ برابر افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: هر لیتر اسانس در بازار جهانی تا ۱۰ هزار دلار معادل حدود ۳۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد در حالیکه ما به طور معمول، گلاب تولید می‌کنیم که ارزش آن برای هر لیتر حدود ۲.۵ دلار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد: با همت همه مسئولان، اولین کارگاه فرآوری و تولید اسانس استان در الیگودرز راه اندازی شده است که علاوه بر توسعه اقتصادی، منجر به رونق گردشگری منطقه می‌شود.

شاهرخی با بیان اینکه سالانه ۱۰ میلیون شاخه گل زینتی از گلستان‌های روستای گایکان برداشت می‌شود، افزود: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار است که مقرر شده تا افق ۱۴۰۴ به ۱۲ هزار هکتار برسد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
عماد شاهرخی - جهاد کشاورزی لرستان - گل محمدی

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم