خشکیدگی ۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های لرستان 

کد خبر: 
۵۱۳۲
مدیرکل منابع طبیعی استان خبر داد؛

خشکیدگی ۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های لرستان 

خشکیدگی ۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های لرستان 

خرم‌آباد - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از خشکیدگی حدود ۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های این استان و زوال بلوط خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «حسین میرزایی» امروز پنج‌شنبه در شورای اداری لرستان با بیان اینکه در آستانه هفته منابع طبیعی هستیم و در این راستا برنامه‌های مختلفی در استان در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در لرستان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار جنگل و ۸۰۰ هزار مرتع وجود دارد.

وی با اشاره جایگاه اول لرستان در میان استان‌های زاگرس نشین در حوزه جنگل و مرتع و رتبه چهار در کشور، عنوان کرد: در مجموع ۳۴ هزار مرتع‌دار و دامدار در لرستان داریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با تأکید بر لزوم مدیریت و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع در استان، افزود: متأسفانه ۶۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های لرستان دچار خشکیدگی و زوال بلوط شده‌اند.

میرزایی با اشاره تهیه نقشه‌های کاداستری جنگل‌ها و مراتع در لرستان، بیان داشت: هوشمندسازی و مردمی‌سازی حوزه منابع طبیعی رویکرد مهم ما است.

وی با اشاره به همکاری ۱۳ هزار همیار طبیعت با منابع طبیعی لرستان، گفت: همچنین نیاز است که پروژه‌های آبخیزداری در سطح یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی اجرا شود که تا کنون تنها ۶۲۰ هکتار از آن محقق شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به عملیات درخت‌کاری در سطح استان در قالب طرح کاشت یک میلیارد نهال و درخت و سهم ۳۰ میلیون درخت لرستان، گفت: باید سالانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نهال در استان تولید و کاشت شود.

وی، از آغاز این طرح از دوشنبه هفته آینده در بام خرم‌آباد خبر داد.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
اداره کل منابع طبیعی لرستان - حسین میرزایی - زوال بلوط

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم