جراحی رایگان دیسک کمر ۲۰ بانوی لرستانی در تهران

به زودی؛

جراحی رایگان دیسک کمر ۲۰ بانوی لرستانی در تهران

لیلا سلاحورزی رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت لرستان

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت لرستان اعلام کرد: به زودی، دیسک کمر و ستون فقرات ۲۰ بانوی لرستانی در تهران، رایگان جراحی می‌شوند.

«لیلا سلاحورزی» در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، به سفر اخیر ۶۰ پزشک و جراح مجرب تیم مؤسسه ملی مرهم به سرپرستی پروفسور «عبدالجلیل کلانتر هرمزی» به لرستان برای ویزیت و جراحی رایگان بیماران «لب شکری» و «شکاف کام» اشاره کرد و بیان داشت: طی این سفر رکورد جهانی بیشترین تعداد جراحی بیماران لب شکری در بیمارستان عشایر خرم‌آباد با ۲۲۸ عمل موفق در ۶۰ ساعت شکسته شد و این مهم، مایه مباهات است.

وی، عنوان کرد: همچنین در این سفر، ۱۸۲ بیمار دیسک کمر و ستون فقرات از جمله ۸۷ نفر آقا و ۹۵ نفر خانم توسط دکتر «احمدرضا ریحانی سیاولی» متخصص استخوان، مفاصل و ستون فقرات و دکتر «رحمت اله حافظی» متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ویزیت شدند.

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت لرستان، افزود: از این تعداد ۳۰ مورد «ام آر آی» رایگان صورت گرفته است.

به گفته «سلاحورزی» از بیماران دیسک کمر و ستون فقرات ویزیت شده ۱۶ بیمار مرد و ۲۰ بیمار زن در آینده نزدیک به تهران اعزام می‌شوند و رایگان تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند.

رئیس شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت لرستان با اشاره به نوپا بودن این شورا، گفت: شورای زنان با هدف جذب بانوان خیّر و ارائه خدمات در راستای سلامت بانوان جامعه در مهرماه ۱۴۰۲ تشکیل شد.

به گفته «سلاحورزی» شورای زنان مجمع خیرین سلامت لرستان در حال حاضر ۲۰ عضو دارد.

وی از تکمیل و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، خانه‌های بهداشت و انجام کارهای عمرانی به عنوان هدف غایی مجمع خیرین سلامت لرستان نام برد.

این بانوی خیّر از برگزاری دوره پیشگیری و آموزش درمان دردهای مفاصل و ستون فقرات با حضور دکتر «رحمت اله حافظی» یکی از بهترین فوق تخصص طب فیزیکی ایران در خرم‌آباد خبر داد و گفت: همچنین طی امسال کلاس آموزشی در مدارس از جمله دبیرستان شبانه روزی دکتر حسابی نورآباد را برگزار کردیم.

اهدای پک بهداشتی به دانش آموزان، معرفی بیماران نیازمند به پزشکان مجرب، اهدای ویلچر، اعزام و جراحی رایگان بی اختیاری پیشرفته ادرار پنج بیمار در بیمارستان علی اصغر تهران از دیگر کارهای خیرخواهانه شورای مشارکت‌های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت لرستان بود که «سلاح ورزی» به آنها اشاره کرد.

سمیه روزبهانی

پایان پیام/

 

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم