توسعه گردشگری روستای «وناب» دلفان 

کد خبر: 
۷۰۳۷
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان خبر داد؛

توسعه گردشگری روستای «وناب» دلفان 

توسعه گردشگری روستای «وناب» دلفان 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از توسعه گردشگری در روستای وناب شهرستان دلفان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه زرک؛ «عطا حسن پور» در جریان بازدید از روستای وناب در شهرستان دلفان افزود: روستای وناب به دلیل همجواری با کوه «گل اندام» از ۵ سراب دائمی برخوردار است که همواره مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان شهرهای اطراف بوده است.

او اضافه کرد: با توجه به درخواست اهالی منطقه و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب گردشگری، این اداره کل آمادگی همکاری با اهالی برای ایجاد و احداث مجتمع گردشگری، اقامتگاه بوم گردی و یا سنتی و مجتمع پذیرایی را دارد و در این راستا از سرمایه گذاران بومی این منطقه حمایت می‌کند. 

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های طبیعی منطقه، امکان تبدیل این روستا به منطقه نمونه گردشگری و یا روستای هدف گردشگری وجود دارد که باید با همکاری اهالی و حمایت از این افراد، زمینه را برای تبدیل به منطقه توریستی ایجاد کنیم. 

در این بازدید، فرماندار شهرستان دلفان نیز در خصوص پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان در حوزه گردشگری گفت: دلفان دارای مناطق گردشگری و چشم انداز متفاوتی ست که نیاز است، این مناطق جهت گردشگری عموم ساماندهی شوند.

«اصغر قهرمانی» افزود: روستای وناب در بخش مرکزی احاطه شده از باغ‌های گردو و میوه است، که به دلیل واقع شدن در منطقه کوهپایه‌ای از آب و هوای فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

او تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد تا با استفاده از اعتبارات راهداری و همچنین حمایت‌های فرمانداری، زمینه ایجاد راه دسترسی مناسب برای این روستا فراهم شده تا زیرساخت‌های گردشگری بیش از پیش در این منطقه ایجاد شود. 

شهرستان دلفان در شمال غربی لرستان و در ۸۵ کیلومتری غرب خرم‌آباد در همجواری شهرستان هرسین از استان کرمانشاه واقع شده است.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
توسعه گردشگری - روستای وناب - دلفان - میراث فرهنگی لرستان - عطا حسن پور

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم