تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

** شهردار اگر برادرم هم باشد نمی‌توانم از مشکلات عبور کنم
در جلسه امروز، رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار داشت: اگر چنانچه اتفاق به این مرحله رسیده است مطمئن باشید از روی دلسوزی است.آقای شهردار بیشترین فامیلی و ارتباط دوستی را با بنده دارد؛ ولی اگر برادرم هم باشد نمی‌توانم از مشکلات عبور کنم.
رستم کوشکی خطاب به اصحاب رسانه حاضر در جلسه گفت: رسالت عظیمی بر دوش شماست. در جلسات شورا حضور فعال داشته باشید. اگر چنانچه بنده‌ی نوعی، کوچکترین مشکلی داشتم بلافاصله در این فضا گوشزد کنید تا متوجه اشتباهات شوم. حضور شما در جلسات اثرگذار و ارزشمند است هرچند با حضور یا عدم حضور شما اعضای شورای شهر خرم‌آباد از چارچوب قانون تخطی نکرده، نمی‌کنند و نخواهند کرد همچنان که الان به یک موضوع با تمام احترام؛ به قانون، ضوابط، دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌ها پایبند است.
وی، این بار اعضای شورای اسلامی شهر خرم‌‌آباد را خطاب قرار داد و اظهار داشت: انتظار داریم تبادل اطلاعات کنیم، با حضور در جلسات، مشکلات شهری بررسی شود؛ چرا که اگر مشکلات و موانع به موقع شناسایی و مرتفع نشود، شهروندان متضرر می‌شوند و دوست ندارم باعث به وجود آمدن تنشی باشم.

** دوست داریم چالش همین‌جا قطع شود
رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد یادآور شد: شورا ناظر بر کار شهرداری است و به این دلیل هم اکنون تحول و تکان خوردن شهرداری را شاهد هستیم.
کوشکی اضافه کرد: به همین دلیل بود که معاونت خدمات شهری شهرداری خرم‌آباد به فردی با انگیزه‌تر و جوان واگذار شد که طی چند روز اخیر شاهد ارتقاء بهداشت محیطی سطح شهر بوده‌ایم.
او با تاکید بر اینکه ما دوست داریم چالش همین جا قطع شود، تصریح کرد: می‌خواهیم روند عادی شورای شهر طی شود و در این مدت باقی مانده تغییرات اساسی در سطح شهر ایجاد کنیم.

** بازپس گیری استعفای شهردار غیر قانونی بوده است
رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در ادامه به بازپس‌گیری استعفای شهردار مرکز لرستان اشاره کرد و گفت: انصراف شهردار از استعفا خلاف قانون، عرف و اخلاق بوده چرا که دستور و امضای رییس شورای شهر در ذیل آن درج نشده است.
کوشکی، این موضوع را توهین به اعضای شورا قلمداد کرد و افزود: شهردار خرم‌آباد در مصاحبه اخیرش با اصحاب رسانه از زیاده‌خواهی شورای شهر سخن به میان آورده که این موضوع نیز توهین به نماینده مردم است.
او خطاب به محمد شریفی مقدم شهردار خرم‌آباد گفت: شهردار! به دوستان بگو انجام چه کار شخصی‌ای را از شما خواسته‌ام؟ ولله، ولله یک کلام جز اینکه گفتم مشکلات مردم مرتفع شود هیچ انتظار شخصی از شهردار و مجموعه شهرداری نداشته‌ام.

** موضوع استعفای شهردار باید از دستور کار خارج شود
علی ماکنعلی، عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد نیز در این جلسه خطاب به رییس شورا گفت: در رابطه با بحث شهردار ما هم نظر داریم و او باید در جهت رفع مشکلات گام برداد و ما نیز برای ماندن یا رفتن مدیریت شهری بر اساس قانون عمل کنیم.
ماکنعلی ادامه داد: بر اساس بخشنامه ۳۷۴۳ وزیر کشور و بند ۳ و ۴ شیوه نامه خاتمه خدمت، استعفا، عزل و تغییر و برکناری شهردار اعتقادم این است قانون صراحت دارد و باید از دستور کار خارج شود.
او خطاب به رستم کوشکی رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: اگر شما به عنوان رییس شورا ابهامی در این خصوص دارید که فکر می‌کنم جای ابهام هم نیست می‌توانید در شورایعالی به عنوان مرجع بالادست استعلام کنید و کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ آن را می‌دهند. این موضوع را در جلسه فردا بررسی کنیم وگرنه ما نمی‌توانیم در مباحث شرکت کنیم.

** اگر استعفای شهردار غیرقانونی در دستور کار قرار گیرد صورت جلسه را امضاء نمی‌کنیم
علی محمد صالحی‌نسب، عضو شورای اسلامی شهر اظهار داشت: اگر قرار باشد استعفای شهردار را بصورت غیرقانونی در دستور کار قرار دهید ما موافقان شهردار صورتجلسه را امضاء نمی‌کنیم که در این صورت جلسه غیررسمی محسوب می‌شود.
او گفت: باید این موضوع از دستور جلسه خارج شود و بعد از پاسخ استعلام شورای عالی استان‌ها در این رابطه تصمیم‌گیری شود.

** «شورا» تصمیم گیرنده نهایی در رابطه با ماندن یا رفتن شهردار است
نایب رییس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: شورا، تصمیم گیرنده نهایی در رابطه با ماندن یا رفتن شهردار مرکز لرستان است.
زهرا نظری نیز در این جلسه بیان داشت: تذکر و استیضاح شهردار که از وظایف شورای شهر است به منظور بهبود امور شهری و تامین رضایتمندی شهروندان صورت می‌گیرد.
او با تاکید بر اینکه طبق قانون، تصمیم گیرنده نهایی در رابطه با ماندن یا رفتن شهردار، برعهده اعضای شوراست و ما باید رعایت قانون کنیم، خاطر نشان کرد: با وجود اینکه من به شریفی مقدم برای شهردار شدن رأی ندادم اما طی این مدت کمتر از یکسال ساماندهی طرح تفصیلی، تعیین تکلیف پادگان۰۷، تعریض خیابان انقلاب و... را انجام داد.

** در رابطه با استعفای شهردار بر اساس قانون رفتار خواهیم کرد
نایب رییس شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه مردم به طور مستقیم نارضایتی خود را از مدیریت شهری به ما اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: آسفالت معابر یکی از خواسته‌های شهروندان بوده و این یک واقعیت است که درآمد شهرداری کاهش یافته است.
نظری ادامه داد: شهرداری باید به حال حقوق معوق کارگران این مجموعه نیز فکری کند و بارها در این رابطه با شریفی مقدم گفتگو کرده‌ایم.
او تصریح کرد: در رابطه با استعفای شهردار ما بر اساس قانون رفتار خواهیم کرد و در قالب قانون به مردم خدمت می‌کنیم و به هیچ مصوبه غیرقانونی‌ای رأی نداده و رأی نمی‌دهم.

** دلیل استعفای شهردار باید بررسی شود
مهرداد علی‌پناه، عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه گفت: طرح این موضوع مهم است که شهردار به چه دلیل استعفا داده است. حتی اگر شهردار استدلال قانونی نداشت باید او را منصرف کنیم.
او ادامه داد: آیا کم کاری از طرف ما بوده و با مجموعه شورای شهر نمی‌تواند کار کند چه موضوعی هست که شهردار یک شهر باید استعفا دهد.

** اعلام نارضایتی از عملکرد شهردار خرم‌آباد
سجاد بابایی عضو دیگر شورای اسلامی شهر هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه خرید پادگان ۰۷ شعار است، خطاب به مردم گفت: خیابان انقلاب تعریض نخواهد شد.
او به پروژه آبهای سطحی شهر خرم‌آباد اشاره و تاکید کرد: لوله‌هایی که برای دفع آب‌های سطحی مورد استفاده قرار گرفته با اولین بارندگی کیپ شده و از رده خارج می‌شود.
این عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اعلام نارضایتی از عملکرد شهردار مرکز لرستان بیان داشت: پروژه پارک پاگر که این همه در بوق و کرنا کردیم الان کجاست. چه بر سر چاه خندق آمد. زمین ۱۴۰۰ متری‌ای که برای منطقه۳ در نظر گرفتید کجاست.

** با عزل شهردار خرم‌آباد مخالفم
اسماعیل رضایی دیگر عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در ابتدای سخنانش به صراحت مخالفت خود را با عزل شهردار مرکز لرستان اعلام کرد و گفت: نیاز نیست خودمان را برای مردم تشریح کنیم. از رییس شورا می‌خواهیم نقش پدر را ایفا کنند.
او ادامه داد: ثبات در مدیریت شهری به شهرداری کمک می‌کند. تغییر سبب رکود و از کارافتادن نیروی محرکه می‌شود. شهردار را آزاد بگذارید بعد از او عمل بخواهید.
این عضو شورای اسلامی با بیان اینکه واقعیت‌ها را باید گفت، اعلام کرد: با این وضعیت پیش آمده موافق حذف شورا هستم. شهردار را باید مردم انتخاب کنند.
بنابر این گزارش، فردا یکشنبه شورای اسلامی شهر خرم‌آباد برای ماندن یا رفتن شهردار مرکز لرستان، بعد از پاسخ استعلام شورای عالی استان‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد.

انتهاي پيام/

گزارش تصويري جلسه علني شوراي شهر خرم‌آباد را اينجا مشاهده كنيد.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص شما از ربات است.
CAPTCHA ی تصویری