تحویل هفتمین محموله واکسن کرونا به لرستان

کد خبر: 
۳۶۹۸
رئیس مبارزه با بیماری‌های واگیر علوم پزشکی لرستان خبر داد؛

تحویل هفتمین محموله واکسن کرونا به لرستان

تحویل هفتمین محموله واکسن کرونا به لرستان

رئیس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان از تحویل هفتمین محموله واکسن کرونا به این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ «حمید مخیری» امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این محموله از واکسن با هدف تکمیل فرآیند واکسیناسیون فاز اول و همچنین سالمندان بالای ۸۰ سال ارسال شده است.

وی، عنوان کرد: در این محموله جمعاً پنج هزار و ۵۰ دز واکسن که تعداد دو هزار و ۴۳۰ دز واکسن اسپوتنیک و دو هزار و ۶۲۰ دز واکسن آسترازنکا وارد سردخانه واکسن سرم و مواد بیولوژیک ستاد معاونت بهداشتی شده است.

رئیس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تصریح کرد: فاز یک شامل کادر بهداشت و درمان، بیماران زمینه‌ای و بیماران خاص است که از محموله‌های ارسالی قبلی برای عمده آنها تزریق شده است.

مخیری، گفت: واکسن سالمندان بالای ۸۰ سال طبق پرونده بهداشتی موجود در مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه‌های بهداشتی بین شهرستان‌های استان بر اساس جمعیت هر شهر توزیع خواهد شد.

وی، اظهار کرد: برای جمعیت سالمندان بالای ۸۰ سال بر اساس اولویت سالمندان دارای بیماری زمینه‌ای تزریق انجام خواهد شد.

رئیس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان، عنوان کرد: بعد از تکمیل این گروه سنی در سری بعدی حتماً از گروه ۷۰ تا ۸۰ ساله واکسیناسیون آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اجتماعی - واکسن کرونا - دانشگاه علوم پزشکی لرستان - حمید مخیری

پربیننده‌ترین خبرها