بهره‌برداری از سد «مخمل‌کوه»؛ اواسط سال ۱۴۰۴

کد خبر: 
۷۰۵۴
استاندار لرستان خبر داد؛

بهره‌برداری از سد «مخمل‌کوه»؛ اواسط سال ۱۴۰۴

سد مخمل‌کوه

استاندار لرستان با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی سد در حال حاضر ۲۰ درصد است، گفت: پیش بینی ما این است که اواسط سال آینده سد به بهره‌برداری برسد.

به گزارش زرک، «ابوطالب شفقت» هجدهم تیرماه در آغاز عملیات خاک زیری هسته رسی سد مخمل‌کوه با اشاره به اینکه زیرسازی‌های پروژه از سال‌های گذشته انجام شد، اظهار کرد: ۱۴ کیلومتر از خط انتقال آب از کاکا رضا تا محل سد مخمل‌کوه در سال‌های گذشته شروع شده بود، ۱۴ کیلومتر از خط انتقال آب هم باقیمانده است.

وی با بیان اینکه چند پروژه در طرح کاکا رضا کنار هم تعریف شده است، گفت: ساخت تصفیه خانه جدید خرم‌‌آباد هم هر چه سریعتر باید شروع شود.

استاندار لرستان بر امنیت محیط زیست در پروژه تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه کاربرد سد مخمل‌کوه آب آشامیدنی است باید امنیت محیط زیستی آن حفظ شود.

«شفقت» تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل سد مخمل‌کوه ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان برای پروژه هزینه شده است.

استاندار لرستان در خصوص اجرای سد سراب تلخ که در مسیر طرح کاکا رضا قرار دارد، افزود: تخصیص سد سراب تلخ انجام شده است و فقط باید پیگیر تامین منابع مورد نیاز ساخت سد باشیم.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
سد مخملکوه - استاندار لرستان - ابوطالب شفقت

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم