برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرهای لرستان

کد خبر: 
۵۱۴۶
همزمان با ایام نوروز صورت می‌گیرد؛

برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرهای لرستان

برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرهای لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از برپایی بازارچه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرهای این استان همزمان با ایام نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «عطا حسن پور» امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به منظور ترویج، معرفی و توسعه صنایع‌دستی، نوروز ۱۴۰۲ اقدام به برپایی بازارچه صنایع‌دستی در ورودی همه شهرستان‌های استان خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ایام نوروز فرصت بسیار خوبی‌است تا هنرمندان صنایع‌دستی، تولیدات خود را به گردشگران و مسافران ارائه کنند، افزود: امیدواریم نوروز پیش رو شاهد رونق بازارهای صنایع‌دستی در شهرهای مختلف استان باشیم که این مهم رونق اقتصادی و اشتغال را نیز به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، استان لرستان را آماده استقبال از مسافران نوروزی دانست و بیان کرد: با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی استان برنامه‌های خوبی برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

حسن پور با اشاره به دارا بودن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان و همچنین آب و هوای مطلوب فصل بهار در استان، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود لرستان نوروز پیش رو یکی از مقاصد اصلی مسافران و گردشگران باشد که در این راستا آمادگی لازم نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: در سطح استان ۱۳ موزه باستان‌شناسی و مردم شناسی و همچنین موزه‌های تخصصی محیط‌زیست و آموزش و پرورش و ۱۲ بازارچه صنایع‌دستی، نوروز پیش رو آماده خدمات‌رسانی به مسافران خواهند بود.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
اداره کل میراث فرهنگی لرستان - عطا حسن پور - صنایع دستی

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم