بررسی تجهیزات مورد نیاز ستاد بحران لرستان

کد خبر: 
۴۸۵۷
رئیس سازمان مدیریت بحران خبر داد؛

بررسی تجهیزات مورد نیاز ستاد بحران لرستان

محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور

خرم‌آباد - رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از بررسی تجهیزات مورد نیاز ستاد بحران لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «محمدحسن نامی» که در نشست مدیریت بحران لرستان سخن می‌گفت، اظهار داشت: در اجرای اقدامات پیشگیرانه بحران نباید به اعتبارات محدود ستاد بحران اکتفا کرد و باید از تمامی امکانات موجود در استان بهره برد.

وی ادامه داد: خوشبختانه ارتش، بسیج سازندگی و جهادسازندگی امکانات خوبی برای پیشبرد طرح‌های پیشگیرانه دارند همچنین تجهیزات مورد نیاز برای بحران‌ها در استان‌ها از جمله لرستان بررسی شده و نیازها مشخص است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تلاش می‌کنیم با حمایت رییس جمهور این تجهیزات را به فراخور اعتبارات موجود خریداری کرده و تجهیزاتی که نیاز به تعمیر دارند را تعمیر و آماده سازی کنیم.

«نامی» با اشاره به جلوگیری از فرسایش خاک، مدیریت آب و آموزش آمادگی در برابر بحران‌ها از جمله زلزله به عنوان مهم‌ترین راهبردهای مدیریت بحران در لرستان، گفت: تاکنون عمده مخاطرات منجر به بحران در استان لرستان به وقوع پیوسته که این موضوع ضرورت توجه ویژه دستگاه‌های به مدیریت و پیشگیری از بحران را نشان می‌دهد.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: در تمامی مخاطرات مستعد ایجاد بحران باید برای اقدامات پیشگیرانه برنامه ریزی کرد.

«نامی» همچنین حفظ محیط زیست به عنوان یک ظرفیت کنترل کننده بحران‌ها برای کشور را یک ضرورت قلمداد کرد و تصریح کرد: برای حفظ محیط زیست و افزایش و توسعه فضاهای سبز باید برنامه‌ی ویژه‌ای تدوین شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
مدیریت بحران - لرستان - استانداری لرستان

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم