برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در خرم‌آباد

کد خبر: 
۳۵۷۴
با توجه به وضعیت قرمز کرونا در لرستان انجام شد؛

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در خرم‌آباد

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در خرم‌آباد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان‌ از برخورد قانونی و ممانعت از ورود چند تور غیرمجاز به منطقه گردشگری بسطام و تنگ پیازه خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ سیدامین قاسمی امروز شنبه در تشریح این خبر گفت: متاسفانه در پی بی‌‌توجهی برخی از تور‌های گردشگری نسبت به بحران شیوع ویروس کرونا، شاهد جولان تورهای گردشگری در وضعیت قرمز کرونایی در لرستان هستیم که در همین راستا از ورود چند اتوبوس تور گردشگری بعلت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مناطق «بسطام» و «تنگ پیازه» ممانعت به‌ عمل آمد.

وی عنوان کرد: این گردشگران عمدتا از استان‌های اصفهان، تهران، کرمانشاه، اراک و... بودند که با هماهنگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و حضور اماکن نیروی انتظامی در محل، آخرین اتوبوس گردشگران نیز متوقف شد.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان ابراز داشت: از بانیان تورهای خاطی مدارک و مستندات لازم اخذ شد و پرونده قضایی این سری تورهای متخلف جهت بررسی و اعمال برخورد قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع داده خواهد شد.

قاسمی با اشاره به اینکه اکثر شهرهای استان لرستان در وضعیت قرمز هشدار شیوع ویروس کرونا قرار دارند، تاکید کرد: فصل بهار زیبایی‌های استان را چندین برابر کرده است؛ اما از مردم عزیز ایران تقاضا داریم در شرایط بحران کرونا و بویژه اینکه لرستان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد از انجام هرگونه سفری به استان لرستان خودداری کنید تا پس از نابودی ویروس منحوس در کمال صحت و سلامتی پذیرای شما هموطنان عزیز باشیم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
فرهنگی - اداره کل میراث فرهنگی لرستان - سید امین قاسمی - مناطق گردشگری

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم