بدهی ۶۳۲ میلیاردی کارفرمایان لرستانی به تامین اجتماعی 

کد خبر: 
۴۷۲۳
مدیرکل تامین اجتماعی استان خبر داد:

بدهی ۶۳۲ میلیاردی کارفرمایان لرستانی به تامین اجتماعی 

منوچهر گودرزی مدیرکل تامین اجتماعی لرستان

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان از بدهی ۶۳۲ میلیارد تومانی کارفرمایان لرستانی به سازمان بیمه تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ «منوچهر گودرزی» با اعلام این خبر افزود: با اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان وصول شده است.

وی ادامه داد: ماهانه ۲۴۵ میلیارد تومان مستمری در لرستان پرداخت می‌شود همچنین سازمان ماهانه ۱۰ میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه مدت در این استان پرداخت می‌کند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان اظهار داشت: ۷۸۵ هزار نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند و ۲۴۵ میلیارد تومان مستمری تامین اجتماعی ماهانه در استان پرداخت می شود.

گودرزی افزود: همچنین ۱۳۴ هزار نفر بیمه شده اجباری، ۲۳ هزار و ۲۷۲ کارگر ساختمانی، یکهزار و ۹۳۰ بیمه شده بیکاری و حدود ۸۷ هزار نفر مستمری بگیر تحت پوشش این سازمان هستند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند از مزایای بیمه اختیاری با نرخ ۲۷ درصد استفاده کنند بیان کرد: زنان خانوار، دانشجویان و دختران مجرد می‌توانند در قالب بیمه مشاغل آزاد با نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند اما تعهدات متفاوت است.

گودرزی گفت: حداقل سن برای بیمه مشاغل آزاد ۱۸ تا ۵۰ سال است و متقاضیان می‌توانند از طریق eservise.tamin.ir از خدمات غیرحضوری استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اداره کل تامین اجتماعی لرستان - منوچهر گودرزی - بیمه بیکاری

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم