باید انار کوهدشت را به نقطه‌ی اوج برسانیم

کد خبر: 
۴۸۵۹
استانداری لرستان:

باید انار کوهدشت را به نقطه‌ی اوج برسانیم

فرهاد زیویار استاندار لرستان

استاندار لرستان تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی منظم در برندسازی، انار کوهدشت را به نقطه‌ی اوج برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «فرهاد زیویار» روز پنجشنبه که در جشنواره انار منطقه‌ی «تنگ سیاب» شهرستان کوهدشت سخن می‌گفت، اظهار داشت: با حضور معاونین عمرانی و اقتصادی استانداری جلسه‌ای با رویکرد بررسی و رفع مشکلات انارستان‌های کوهدشت هفته‌ی آینده برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: معاونت عمرانی در بخش زیرساختی به ویژه راه‌های دسترسی این انارستان‌ها پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد. 

استاندار با اشاره به این‌که هفته‌ی گذشته مذاکرات مؤثری در تهران با هدف سرمایه گذاری در انارستان‌های کوهدشت انجام دادیم، اضافه کرد: ظرفیت میوه‌ی انار در کشور بسیار خوب بوده، اما متاسفانه لرستان هنوز در ابتدای راه است. 

زیویار با اعلام اینکه در شرایطی که جشنواره‌های ملی انار برگزار می‌شود، استان ما هنوز نتوانسته به صورت کمی حضور داشته باشد، تصریح کرد: ۴۰۰ هکتار انار در منطقه‌ی سیاب و ۱۶۰۰هکتار در بخش‌های کوهنانی و طرهان وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی منظم در برندسازی، بازاریابی و حمایت از باغداران این صنعت مهم را به نقطه‌ی اوج برسانیم. 

وی در ادامه به رشادت‌های مردم کوهدشت در روزهای حساس انقلاب و نظام، گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود کوهدشت که مردم با غیرت آن هر وقت همت کردند توانستند در تاریخ کشور و استان نقش‌آفرینی کنند، بتواند به عنوان یک قطب تولید انار و محصولات جانبی آن رقابت کند.

انتهای پیام /

 

برچسب‌ها: 
استانداری لرستان - جشنواره انار - کوهدشت

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم