بازگشت ثبات به بازار مرغ استان تا چهارشنبه

کد خبر: 
۳۲۶۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان وعده داد؛

بازگشت ثبات به بازار مرغ استان تا چهارشنبه

بازگشت ثبات به بازار مرغ استان تا چهارشنبه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان وعده داد: جای نگرانی نیست و تا چهارشنبه ثبات به بازار مرغ استان باز خواهد گشت.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ اسفندیار حسنی مقدم امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه‌های مرغ در خرم‌آباد اظهار داشت: یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی نظارت بر کشتارگاه‌ها و روند تولید و توزیع مرغ در استان است.

وی عنوان کرد: این اطمینان خاطر را به هم استانی‌ها می‌دهیم که به اندازه کافی مرغ در مرغداری‌های استان تولید شده است، به طوری که در دی و بهمن ماه ۸ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه ما جز استان‌هایی هستیم که مازاد تولید مرغ داریم، گفت: اما به سبب افزایش قیمت مرغ در استان‌های مجاور گرایش مرغداری‌ها به خروج مرغ از استان بیشتر شد.

حسنی مقدم عنوان‌کرد: اما صحبت‌هایی را با مرغداری‌های استان داشته‌ایم، مبنی بر اینکه مرغ تولید شده را به نرخ مصوب به مصرف کنندگان تحویل دهند، زیرا نهاده مورد نیاز بر مبنای ارز دولتی توزیع شده است.

وی تاکید کرد: جای نگرانی نیست و ظرف یکی دو روز آینده ثبات به بازار مرغ استان باز خواهد گشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تا زمانی که بازار مرغ در استان به ثبات نرسد اجازه خروج مرغ از استان را نخواهیم داد.

حسنی مقدم به میزان مرغ تولید شده در استان نیز اشاره کرد و افزود: سالانه ۷۵ هزار تن در مرغداری‌های صنعتی و ۵ هزار تن مرغ روستایی و خانگی تولید می‌شود یعنی در مجموع ۸۰ هزار تن که از این میزان ۶۰ هزار تن مصرف داخلی و ۲۰ هزار تن مازاد داریم که به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مرغ کشتار شده در کشتارگاه‌های استان از سلامت کافی برخوردار است، افزود: دامپزشکی نظارت کافی را بر روند کشتار مرغ انجام می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد: تا پایان اسفند ماه نظارت مستمر بر مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و عمده فروشی‌های استان در دستور کار قرار دارد، تعزیرات و سازمان صمت نیز نظارت بر خرده فروشی‌ها را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اقتصادی - مرغ - جهاد کشاورزی لرستان

پربیننده‌ترین خبرها