بازنگری موضوعات اقتصادی در دوران انقلاب صنعتی چهارم

کد خبر: 
۶۲۳۲
وزیر کشور؛

بازنگری موضوعات اقتصادی در دوران انقلاب صنعتی چهارم

صنعت باید ارز مورد نیاز خود را تامین کند

وزیر کشور گفت: امروز در دوران انقلاب صنعتی چهارم هستیم و موضوعات باید با این دیدگاه بازنگری شود و اتاق بازرگانی می‌تواند کمک کند که کدام زمینه‌ها آورده بیشتری خواهد داشت.  

به گزارش پایگاه‌ خبری‌ زرک، وزیر کشور شامگاه سه شنبه یکم اسفندماه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان، اظهار کرد: ظرفیت‌های لرستان بالقوه است و باید عقب‌افتادگی‌های این استان برطرف شود.

وی تصریح کرد: باور کردن ظرفیت‌های استان به عهده فعالان اقتصادی است و براساس نقشه پیشرفته، کار شود و یک چشم‌انداز روشن برای استان دیده شود.

احمد وحیدی خاطرنشان کرد: در زنجیره ارزش راهبردی ظرفیت هر استان به‌خوبی شناسایی و این زنجیره‌های ارزش در چارچوب ثروت‌زایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وحیدی اضافه کرد: امروز در دوران انقلاب صنعتی چهارم هستیم و موضوعات باید با این دیدگاه بازنگری شود و اتاق بازرگانی می‌تواند کمک کند که کدام زمینه‌ها آورده بیشتری خواهد داشت.

وی بیان کرد: لرستان جزء استان‌های پرآب با طبیعت زیبا است و این آب مسأله‌ای است که باید در بهره‌وری خود را نشان دهد و اگر اصل بهره‌وری حاکم شود این مهم می‌تواند در رشد چند برابری مثمر ثمر باشد.

وزیر کشور ادامه داد: دیگر ما مونتاژ کار نیستم بلکه طراح هستیم و مهندسین ما می‌توانند حرف‌های نو به نویی بزنند.

وحیدی اظهار کرد: صنعت ما باید ارز درست کن باشد و باید صادرات و ارز مورد نیاز خود را تأمین کند و این مهم صنعت را به بلوغ می‌رساند.

وی تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی یعنی اینکه ما در قبال بیکاری مردم مسئول هستیم و فرهنگ کار باید تغییر کند و ترکیب کار و فعالیت‌های اقتصادی باید متناسب شود.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
صنعت - ارز - فعالان اقتصادی - وزیر کشور - احمد وحیدی

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم