ایجاد ۱۵۰«خانه هلال» در لرستان 

کد خبر: 
۳۳۵۱
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خبر داد؛

ایجاد ۱۵۰«خانه هلال» در لرستان 

ایجاد ۱۵۰«خانه هلال» در لرستان 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از ایجاد ۱۵۰ «خانه هلال» در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ صارم رضایی امروز در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها با بیان اینکه ۶۸ خانه هلال در نیمه اول و ۸۳ مورد در نیمه دوم امسال به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: هدف از تأسیس خانه‌های هلال ترویج فرهنگ صلح و نوع دوستی، ارتقای سطح آگاهی عمومی پیرامون اصول و ارزش‌های انسان دوستانه، تأمین سلامت و ایمنی افراد جامعه و همچنین جذب، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهر و روستا به منظور آمادگی برای ارائه خدمات امدادی و بشر دوستانه در هنگام بروز احتمالی حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی است.

وی همچنین، شناسایی، جذب و ساماندهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزش‌های خود امدادی و دگر امدادی اعضا را از دیگر اهداف ایجاد خانه‌های هلال عنوان کرد و گفت: به منظور تأمین فضای فیزیکی و تجهیزات اولیه مورد نیاز خانه‌های هلال در روستاها یا شهرها، تعامل شعب جمعیت هلال احمر با دهیاری‌ها و شهرداری‌ها ضروری بوده و شرط لازم برای فعالیت این خانه‌ها تأمین فضای مورد نیاز آن از سوی دهیاران، شهرداری‌ها یا خیّرین استان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: فعالیت خانه‌های هلال در شهرها می‌تواند در مکان‌هایی مانند ادارات دولتی، مدارس، مؤسسات خیریه، سمن‌ها، ساختمان‌های اهدایی کارخانجات و... باشد که توسط مسئولان مربوطه برای این امر در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به توزیع ۶١٠ بسته لوازم التحریر به ارزش ٣۶۶ میلیون ریال بین خانواده‌های نیازمند از سوی این خانه‌های هلال گفت: توزیع ١٠٠ بسته مواد بهداشتی بین نیازمندان توسط خیرین به ارزش ٢۴٠ میلیون ریال، توزیع بسته مواد غذایی بین معلولان نیازمند به ارزش ١٢۵ میلیون ریال توسط خیرین، اجرای ١١ پروژه حمایتی، بهداشتی، معیشتی و توزیع ۶٣٣ بسته بهداشتی و معیشتی با مشارکت خیرین و جمعیت هلال‌احمر از جمله پتو، البسه، کفش، الکل و…، اجرای کاروان سلامت، ویزیت رایگان و توزیع دارو بین ٨۵ نفر به ارزش ریالی ٣۶ میلیون ریال و… از جمله اقدامات این خانه‌های هلال بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان همچنین تقدیر از ١۵٠ پرستار به مناسبت روز پرستار، تأمین جهیزیه سه نفر از نیازمندان متأثر از بیماری کرونا به ارزش ٧٩٨ میلیون ریال و اجرای ١٠ مانور آموزش نحوه پناه‌گیری در زلزله به مناسبت دهه مبارک فجر از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اجتماعی - جمعیت هلال احمر لرستان - خانه هلال

پربیننده‌ترین خبرها