امید آفرینی؛ مرکز ثقل پایداری اجتماعی

امید آفرینی؛ مرکز ثقل پایداری اجتماعی

امید آفرینی؛ مرکز ثقل پایداری اجتماعی

پایگاه خبری زرک - امروز نقطه اصلی و کانونی در رسیدن به قله‌ها امید آفرینی است، یعنی هرگز نباید جامعه و جوانان را نسبت به آینده ناامید کنیم و برای رسیدن به قله موفقیت باید پیشرفت‌ها را ببینیم.

 

‌واژه امید آفرینی از سردمداران و اولویت‌های رسانه‌ها برای تزریق به قشر جوان بوده، چرا که در تمام سخنرانی‌های مقام معظم رهبری این واژه تکرار شده و موج می‌زند و گزاره امید آفرینی مرکز ثقل پایداری اجتماعی نیز است.

 

در گام دوم انقلاب در دوران ویژه‌ای قرار داریم، به طوری که همه جریان‌ها و رسانه‌های استکباری بر علیه این کشور قلم‌فرسایی می‌کنند و رسانه‌های دشمن همه تلاش خود را به کار بسته‌اند که دستاوردهای انقلاب را زیر سوال برده و آنها را کوچک و در مقابل، مشکلات را بزرگ جلوه دهند.

 

‌حضرت امام(ره) هم همواره بر این واژه تاکید داشتند، پس نتیجه می‌گیریم که این واژه دارای پشتوانه فکری و نظری است. دشمن هم امید آفرینی را هدف قرار داده تا آن را تبدیل به یاس و ناامیدی کند.

 

بیان دستاوردها و اطلاع‌رسانی در راستای روشنگری دقیق، امکانات و واقعیت‌هایی که وجود دارد، ضرورت را دو چندان می‌کند. پیشرفت‌ها را باید گفت تا جوانان به آینده امیدوار شوند و توقف در مسیر رشد و تعالی معنی ندارد.

 

کار رسانه در سایه قلم و بیان تحولات در جامعه مصداق پیدا می‌کند و اگر چنان‌چه این قلم همراه با صداقت و برگرفته از یک روایت درست باشد، موجب امید آفرینی در جامعه می‌شود.

 

دشمن با همه ظرفیت‌ها و امکانات امپراطور خبری و رسانه‌ای خود، در راستای با سیاست شیطانی که ناامید کردن جامعه علی‌الخصوص جوانان است استفاده کرده و خبرهای واقعی را دروغ جلوه داده و امید در جامعه را تبدیل یأس می‌کند.

 

امروز که دشمنان به دنبال تغییر ساختار و واقعیت است، نقش رسانه‌ها در بیان و صیانت از حقیقت بسیار مهم و جهاد تبیین و امید آفرینی دو رسالت مهم رسانه به عنوان پایه و اساس یک جامعه بوده‌است.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار نوروزی با قشرهای مختلف مردم، «جوانان مستعد، ملت آماده به کار، منابع کم‌نظیر طبیعی و موقعیت ممتاز جغرافیایی» را از جمله ظرفیت‌های انبوه برای استمرار پیشرفت‌های کشور برشمرده‌اند و ‌لازمه ادامه پیشرفت ‌را امیدواری به آینده دانسته‌اند. 

 

با وجود ۴ دهه تحریم‌های ظالمانه،‌ ایران قوی، به موفقیت‌های قابل توجهی در حوزه‌های مختلف دست پیدا کرده است، اما دشمنان نمی‌گذارند به‌درستی این دستاوردها به گوش مردم برسد، یا این‌که سعی در وارونه جلوه دادن آن دارد که با تلاش رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها تلاش‌های آنان ناکام خواهد ماند.

 

رسانه‌ باید با قلم خود، اقدامات و عملکرد دولت و نظام را به صورت شایسته، برای جامعه هدف تبیین کند و وظیفه دارد عملکردها را بر اساس واقعیت برای جامعه انجام توضیح دهد و در این حوزه نباید کوتاهی صورت گیرد.

 

#جام_رسانه_ای_امید

#خدمت_پاک

پایان پیام/

 

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم