افتتاح ۳۳ پروژه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری لرستان

کد خبر: 
۳۸۷۷
چند رسانه‌ای؛

افتتاح ۳۳ پروژه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری لرستان

افتتاح ۳۳ پروژه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری لرستان

۳۳ پروژه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری لرستان امروز در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ امروز پنجشنبه در مراسمی در محوطه قلعه تاریخی فلک الافلاک و در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور کشور، ۳۳ پروژه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری لرستان مورد افتتاح قرار گرفت.

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این رابطه با اشاره به اینکه امروز ۳۳ پروژه حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در لرستان تحت وب توسط رئیس جمهور افتتاح شد، تصریح کرد: دو مورد از این پروژه‌ها مربوط به حوزه سرمایه گذاری گردشگری است که یکی از آنها اولین پروژه گردشگری کشاورزی است که مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این طرح گردشگری کشاورزی مجموعه کشت و صنعت لرستان با اعتبار بالغ بر هزار میلیارد تومان افتتاح شد، تصریح کرد: همچنین فاز اول یک مجتمع گردشگری، تجاری و تفریحی در بروجرد با صرف اعتبار ۳۰۰ میلیارد نیز بهره برداری شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به اینکه ۳۱ پروژه نیز مربوط به حوزه مرمت بناهای تاریخی است، افزود: پروژه‌های مرمت باشگاه افسران و مجموعه ارتش در کنار قلعه تاریخی فلک الافلاک، مرمت تعدادی بنای تاریخی در بافت‌های تاریخی خرم‌آباد و بروجرد و مرمت تعدادی از پل‌ها با صرف اعتبار ۲۸ میلیارد انجام شده است.

قاسمی یادآور شد: در مجموع برای افتتاح این پروژه‌ها ۱۳۲۸ میلیارد اعتبار هزینه شده و برای ۵۰۰ نفر نیز اشتغالزایی شده است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اداره کل میراث فرهنگی لرستان - مراسم افتتاحیه

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم