احیای هنر قواره بری روی چوب در دلفان

کد خبر: 
۷۰۳۵
با هدف توسعه صنایع دستی در لرستان انجام شد

احیای هنر قواره بری روی چوب در دلفان

احیای هنر قواره بری روی چوب در  دلفان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از احیای هنر قواره بری روی چوب برای ساخت پنجره های ارسی سنتی توسط هنرمند دلفانی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه زرک از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان؛ عطا حسن پور در جریان بازدید از کارگاه خانم فلاحی از هنرمندان صنایع دستی شهرستان دلفان گفت: این هنر در سالهای اخیر منسوخ شده که توسط این هنرمندان لرستانی احیا شده است.

او اضافه کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و وجود هنرآموز در این رشته در شهرستان دلفان، محلی از اداره میراث فرهنگی شهرستان دلفان برای برگزاری کلاس های این هنر منسوخ شده در نظر گرفته شده است.

او تصریح کرد: همچنین مقرر شد تا با هدف توسعه و ترویج هنرهای سنتی و صنایع دستی، کلاس های سفالگری آثار سفالی باستانی توسط این هنرمندان لرستانی به علاقمندان آموزش داده شود.

شایان ذکر اینکه خان فلاحی از دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد صنایع دستی و اهل شهرستان دلفان بوده که در فضایی خصوصی به آموزش صنایع دستی همچون سفالگریی و احیای هنر قواره بری روی چوب پرداخته است.

در این دیدار مقرر شد تا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ضمن حمایت از این هنرمند، زمینه های آموزش و جذب هنرآموز برای رشته های یاد شده و ایجاد فضای آموزشی مدرن را در این شهرستان فراهم کند.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
قواره بری - چوب - میراث فرهنگی لرستان - عطا حسن پور - دلفان

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم