آغاز مبارزه با آفت سن گندم در بروجرد

کد خبر: 
۳۷۰۴
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد خبر داد؛

آغاز مبارزه با آفت سن گندم در بروجرد

آغاز مبارزه با آفت سن گندم در بروجرد

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد از آغاز عملیات مبارزه آفت سن در سطح هشت هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع گندم شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ جواد گودرزی روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها افزود: کنترل به موقع عوامل خسارت زای گندم باید در دستور کار قرار گیرد و تمام امکانات در جهت مبارزه با سن گندم و اطلاع رسانی به موقع باشد.

وی مدیریت جدی سن در مرحله مادری را ضروری دانست و تاکید کرد: بازدیدهای میدانی مستمر و منظم به منظور پایش وضعیت آفات در مزارع و مبارزه اصولی و به موقع با سن مادری باعث کاهش خسارت کمی و جلوگیری از طغیان پوره سن، کاهش مصرف سموم و کاهش خطرات زیست محیطی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد بیان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی سالجاری در سطح مزارع شهرستان بروجرد مبارزه با سن مادر ضروری و برغم شرایط کرونا و بی رغبتی کشاورزان این مهم به بهترین نحو ممکن انجام شده است.

گودرزی اضافه کرد: حدود ۴۰درصد مبارزه با سن گندم استان در شهرستان بروجرد انجام شده است.

وی اظهار داشت: کارشناس سن گندم سازمان حفظ نباتات کشور و نیز کارشناس معین سن گندم سازمان حفظ نباتات کشور به همراه مدیر و کارشناس حفظ نباتات لرستان از مزارع غلات شهرستان بروجرد بازدید کردند.

گودرزی تاکید کرد: با توجه به بازدید بعمل آمده، بخاطر وضعیت کنترل بسیار مطلوب مزارع و مبارزه با سن مادر از همکاران پر تلاش مراکز خدمات حوزه شهرستان بروجرد با توجه به عدم رغبت کشاورزان در اکثر نقاط کشور به انجام مبارزه و شرایط کرونا از انجام این حجم مبارزه تقدیر ویژه بعمل آورد.

شهرستان بروجرد دارای ۶۹هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
اقتصادی - سازمان جهاد کشاورزی لرستان - بروجرد - سن گندم - جواد گودرزی

پربیننده‌ترین خبرها