«فلک‌الافلاک» چهارمین جاذبه پربازدید کشور

کد خبر: 
۵۱۶۸
استاندار لرستان:

«فلک‌الافلاک» چهارمین جاذبه پربازدید کشور

 «فلک‌الافلاک» چهارمین جاذبه پربازدید کشور

خرم‌آباد - استاندار لرستان با اشاره به سفر چهار میلیون مسافر به این استان از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون، گفت: قلعه تاریخی «فلک‌الافلاک» چهارمین جاذبه پربازدید کشور بوده است.

به گزارش پایگاه خبری زرک، «فرهاد زیویار» شامگاه شنبه در شورای راهبردی ایمنی ترافیک لرستان، اظهار داشت: از ابتدای ایام نوروز تا کنون بیش از ۴ میلیون مسافر به استان لرستان سفر کرده‌اند.

وی عنوان کرد: باتوجه‌به جاذبه‌های خدادادی استان و همچنین رفتار و مهمان‌نوازی ذاتی مردم لرستان، اشتیاق هم‌وطنان به انتخاب لرستان به‌عنوان مقصد سفر، یک فرصت برای استان است و می‌تواند رشد و توسعهٔ گردشگری در لرستان را شکوفا کند، این فرصت می‌باید مغتنم شمرده شود و همه دلسوزان استان از این فرصت محافظت کنند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه قلعه تاریخی فلک‌الافلاک تا کنون چهارمین مرکز پربازدید کشور در ایام نوروز است، تصریح کرد: از ابتدای نوروز تاکنون بیش از ۴۹ هزار نفر از این اثر تاریخی استان بازدید کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

زیویار، افزود: در این مدت بیش از ۳۵۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری بازدید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه ۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: لرستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و علاوه‌برآن، دارای فرهنگی اصیل است که کمالات انسانی و اسلامی در این فرهنگ مشهود است.

استاندار لرستان، تأکید کرد: حضور چشمگیر گردشگران علاوه بر آثار اقتصادی که دارد، زمینه معرفی و صادرات فرهنگ اصیل لرستان را به سایر مناطق کشور فراهم کرده و تصویری جذاب و دلنشین مطابق واقع از لرستان، منعکس خواهد کرد.

زیویار، ضمن اشاره به افزایش ۸۰ درصدی سفرهای نوروزی در لرستان، تأکید کرد: مصادف شدن نوروز امسال با ماه مبارک رمضان یک تقارن زیبا است که امیدوارم همه ما بهرهٔ کافی را از آن ببریم.

وی اظهار کرد: از موقعیت گردشگری باید استفاده کنیم، اما فراموش نکنیم توجه به شعائر دینی برای مردم استان حائز اهمیت بوده و از اولویت‌های آنها است.

استاندار لرستان، ادامه داد: همه باید در چهارچوب قانون بر رعایت مسائل مذهبی مواظبت کنیم.

زیویار، گفت: بازاریان و اصناف متدین قطعاً در این ایام شعائر دینی و مذهبی را مدنظر دارند.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 
استاندار لرستان - فرهاد زیویار - مسافران نوروزی

مقاله

یادداشت

گزارش

گفتگو

پربیننده‌ترین خبرها

فيلم | بازسازي صحنه قتل ميدان شهدا بروجرد
امروز صبح انجام شد؛
فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز خبر داد:
در همایش بزرگداشت روز پرستار؛
فرزند عضو شورای شهر مرکز لرستان بر اثر کرونا درگذشت
.
رییس اداره مسافر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

چشم سوم