لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است

کد خبر: 
۲۰۳۴
سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی:

لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است

لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی ومحلی گفت: لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است.

به گزارش خبرنگار زرک؛ عباسعلی اکبری روز چهارشنبه که در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی لرستان سخن می‌گفت، اظهار داشت: عملکرد این هیئت طی چهار سال گذشته مطلوب بوده و دارای پایگاه اجتماعی است.

وی به فعالیت‌های ماندگار هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی در زمان وقوع سیل لرستان اشاره کرد و افزود: همین امر تقدیر وزیر ورزش را در پی داشت.

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی وبازی‌های بومی ومحلی از لرستان بعنوان پشتوانه ورزش کشور یاد کرد و گفت: این استان در رشته‌های مختلف ورزشی تیم‌های ملی را تغذیه کرده است.

اکبری، ارتقا نگاه مدیران استانی به حوزه ورزش روستایی لرستان را خواستار شد و بیان داشت: این امر موجبات شادابی جامعه روستایی را به ارمغان می‌آورد.

او، جمعیت روستایی لرستان را ۵۰۰هزار نفر اعلام و بر تقویت ورزش‌های روستایی این استان تأکید کرد.

شناسايي ۷۵ بازي انفرادي و گروهي در حوزه ورزش روستايي لرستان

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی ومحلی از شناسایی ۷۵ بازی انفرادی و گروهی در حوزه ورزش روستایی لرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: بازی‌های مختلف ورزشی مانند کشتی لُری، دال پلان، قازقلنگ، لی‌لی بازی و...  از جمله این ورزش‌ها است.

اکبری با بیان اینکه لرستان،در ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری پرچمدار است، یاد آورشد: لرستان این ظرفیت را دارد که این بازی‌ها را به عنوان میراث ناملموس کشور ثبت کند، بنابراین باید مسیر را به سمتی ببریم که با شناسایی، استاندارد سازی و برگزاری آنها این اتفاق انجام گیرد.

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی وبازی‌های بومی ومحلی در ادامه یادآور شد: جشنواره گلونی که به عنوان حجاب لرستان طرح آن به نهاد ریاست جمهوری رفته روند برگزاری آن در معاونت بانوان در حال انجام است.

اکبری با بیان اینکه راه‌اندازی و تجهیز ۳۰ خانه‌ی ورزش روستایی در لرستان کاری بسیار عظیم در حوزه ورزش‌های روستایی محسوب می‌شود، گفت: بسیاری از قهرمانان ورزش ما از جامعه‌ی روستایی آمده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم از طریق ورزش‌های روستایی، قهرمانانی را تا سطح المپیک به ورزش کشور معرفی کنیم.

عكس: ايسنا

انتهاي پيام/

 

 

برچسب‌ها: 
عباسعلي اكبري - فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی - دال پلان

پربیننده‌ترین خبرها

چشم سوم