منابع‌طبیعی و آبخیزداری لرستان؛ پیشرو در نهال‌کاری

مدیرکل دفتر استعدادیابی و بهره‌برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خبر داد:

منابع‌طبیعی و آبخیزداری لرستان؛ پیشرو در نهال‌کاری

مدیرکل دفتر استعدادیابی و بهره‌برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از پیشرو بودن منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در نهال‌کاری و درخت‌کاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک، «محمدرضا همتی» در مراسم روز ملی نهال‌کاری که همزمان با سراسر کشور در منطقه اناردَر خرم‌آباد برگزار شد، بیان داشت: همراهی و مشارکت لرستانی‌ها در برگزاری نهضت «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» مثال زدنی است.

وی با بیان این‌که این رویداد ملی همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان لرستان آغاز شد، بیان داشت: این استان از طبیعت و آب و هوای خوبی بهره‌مند است که همین امر زمینه را برای حفاظت و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی لرستان فراهم کرده است.

مدیرکل دفتر استعدادیابی و بهره‌برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از لرستان به عنوان استانی مستعد برای توسعه و کاشت گونه‌های جنگلی و نهال‌کاری گونه‌‌های پاییزه نام برد و تصریح کرد: همواره منابع‌طبیعی و آبخیزداری لرستان جزو استان‌های پیشرو در نهال‌کاری و درخت‌کاری بوده است.

«همتی» افزود: در این راستا، مشارکت مردم در برنامه‌های همگانی اداره‌کل منابع‌طبیعی لرستان، همدلی کارکنان و پیگیری مدیرکل منابع طبیعی استان برای رسیدن به اهداف سازمان را می‌توان از جمله عوامل تأثیرگذار در پشقدم بودن استان در بحث نهال‌کاری دانست.

وی در پایان به کاهش اعتبار و منابع برای حفاظت و توسعه عرصه‌های منابع‌طبیعی طی سال‌های گذشته اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه طی دو سال اخیر با ورود اعتبارات صندوق توسعه ملی، جان جدیدی به مجموعه دمیده شد که لرستان توانسته از این مزیت به‌درستی استفاده کند.

 

برچسب: 
همتی درختکاری ایرانی سرسبز

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

پایگاه خبری زرک ـ بهنام فروتن نیا ، کارشناس ارشد علوم اجتماعی

چکیده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقش تاثیر گذاری در توسعه ایفا می نماید، تمام جوامع سنتی و پیشرفته همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقای کارکرد خانواده و اعضای آن هستند. علوم جدید روانشناسی و جامعه شناسی با انجام پژوهش های میدانی در خصوص آسیب های اجتماعی به این واقعیت رسیده اند ...

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه