اجتماعی

معارفه یک مدیر در قرنطینه؛

آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در شرایطی برگزار شد که برخی از استان‌های کشور برای جلوگیری از احتمال واگیر و گسترش ویروس کرونا حضور در اجتماعات را لغو کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار زرک، امروز دوشنبه (۵ اسفندماه) آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد همراه با حاشیه‌هایی برگزار شد.

سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۲
روزانه در لرستان 28 نفر می‌میرند
مدیرکل ثبت احوال لرستان:

مدیرکل ثبت احوال لرستان، گفت: طي سه ماهه نخست امسال در هر شبانه روز ۲۸ مورد فوت در استان به ثبت رسيده است.

به گزارش خبرنگار زرك، هوشنگ شفیعیان شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۵۷ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در لرستان داریم، اظهار داشت: از این تعداد ۸۹.۴۴ درصد برای کارت هوشمند ملی در استان ثبت نام و کارت دریافت کرده‌اند.

شنبه, ۱۴ تير, ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
سید موسی خادمی استاندار لرستان
استاندار لرستان خبر داد:

استاندار لرستان با اشاره به رشد وضعیت بیماری کرونا در چند روز اخیر از نظر تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها؛ از اعمال محدودیت‌ها در این استان از ابتدای هفته آتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، شامگاه سه شنبه جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا در لرستان به ریاست سید موسی خادمی استاندار لرستان و با حضور ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان برگزار شد.

چهارشنبه, ۱۱ تير, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
کرونا ویروس
در جلسه ستاد مدیریت کرونا مصوب شد؛

تعهد محضری از خانواده زوجین در حین عقد به منظور جلوگیری از ازدحام، تعطیلی مسافرخانه‌های شهرهای در وضعیت قرمز، تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی، توزیع ماسک با قیمت مصوب و... از مصوبات ستاد مدیریت کرونا در لرستان بود.

به گزارش پایگاه خبری زرک، جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا در لرستان شامگاه سه شنبه با حضور مسئولان استان تشکیل شد که مصوبات این جلسه به شرح زیر است:

چهارشنبه, ۱۱ تير, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: تعامل بین نمایندگان مجلس و خبرنگاران شهر باید دو طرفه باشد.

به گزارش خبرنگار زرک، فاطمه مقصودی شامگاه سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه شهرستان بروجرد با اشاره وظایف یک مدیر و انجام مسئولیت‌ها به نحو احسن اظهار داشت: برای پیشبرد برخی امور در شهرستان به زمان نیاز داریم و باید تلاش کنیم با هدف گذاری و برنامه ریزی بتوانیم به مقصد برسیم.

چهارشنبه, ۱۱ تير, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
انجام مشاوره‌های ازدواج توسط بهزیستی می‌تواند در کاهش آمار طلاق مؤثر واقع شود
رییس‌کل دادگستری لرستان تاکید کرد:

رییس‌کل دادگستری لرستان، طلاق را یک آسیب اجتماعی خواند و بر تقویت مشاوره قبل از طلاق تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، محمد رزم امروز سه شنبه در دیدار با مدیر کل و معاونین بهزیستی، ضمن گرامی‌داشت هفته قوه‌قضاییه، اظهار کرد: مردم از مراجعه به مراجع قضائی هراسی نداشته باشند، چرا که حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندان و به عبارتی مردم داری و مردم مداری از اولویت‌های مهم مجموعه دادگستری استان است.

سه شنبه, ۱۰ تير, ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان
تا پایان امسال؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری پنج هزار و ۸۵۰ طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار زرک، جاسم محمدی فارسانی عصر امروز دوشنبه که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: سیاست اشتغال کمیته امداد لرستان حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است که در این راستا امسال ۲۶۵ طرح با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زمینه کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی و دامپروری اجرا شده است.

دوشنبه, ۹ تير, ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
خیابان فردوسی خرم آباد
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان مطرح کرد؛

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه پیاده راه‌سازی خیابان فردوسی خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک، رضا خالقی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره پروژه پیاده راه سازی خیابان فردوسی خرم‌آباد، اظهار داشت: کف سازی خیابان فردوسی خرم‌آباد یک از طرح‌های بازآفرینی شهر خرم‌آباد است که اجرای پیاده راه سازی به مساحت ۲۲۵ متر طول و با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیون ریال احداث شده است.

سه شنبه, ۱۰ تير, ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
مرتضی چغلوند رئیس پلیس راهور لرستان

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان در خصوص رانندگی در روزهای گرم سال به رانندگان توصیه‌هایی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری زرک، مرتضی چغلوند گفت: گرما، آرامش و خونسردی را از راننده سلب می‌کند به‌طوری که هوای گرم بالای ۲۷ درجه عکس العمل راننده را ۳صدم ثانیه کندتر می‌کند در چنین شرایطی راننده رفتاری متفاوت با دیگران خواهد داشت که نهایت خستگی بی‌حوصلگی و عدم تمرکز را در پی دارد و حوادث رانندگی در همین صدم ثانیه رخ می‌دهد.

دوشنبه, ۹ تير, ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
سید موسی خادمی استاندار لرستان
استاندار لرستان مطرح کرد؛

استاندار لرستان گفت: لرستان همچنان در وضعیت هشدار کرونا است.

به گزارش خبرنگار زرک، سید موسی خادمی امروز یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست رئیس جمهور، با محوریت آخرین وضعیت بیماری در کشور، گفت: علی‌رغم اعلام نشدن نام لرستان به عنوان استان در وضعیت قرمز، اما بر اساس آمار مبتلایان، کماکان در وضعیت هشدار قرار داریم.

يكشنبه, ۸ تير, ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزش اصول بازاریابی به 350 هنرمند صنایع دستی لرستان

يعقوب دالوند

فروش صنایع دستی موتور محرك تولید است و باید پذیرفت رونق این محصولات در گرو پاسخ به نیاز جامعه و نوآوری در تولید به منظور جذب مشتری است و اكنون هنرمندان باید كمر همت به خلق آثار هنری كاربردی ببندند.

به گفته كارشناسان، توجه و تامین بازار فروش برای محصولات صنایع دستی بسیار مهم است و نباید بی‌توجه به نیازهای بازارهای جهانی اقدام‌ به ساخت مصنوعات دستی نمود و باید توجه داشت صنایعی را تهیه و تولید کنیم که قابلیت کاربردی و امکان استفاده در منازل را داشته باشند.

گفتگو

بهزاد خسروی

یک اقتصاددان لرستانی معتقد است صندوق سهام عدالت یکی از بی‌نظیرترین فرصت های تاریخی برای لرستان خواهد بود چراکه ‏با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد. در گفت‌وگوی تفصیلی زیر به چراهای وضعیت اقتصادی لرستان پرداخته شده و راهکارهای اساسی برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شده است.

لرستان استانی با ظرفیت‌های بسیار بالاست که متاسفانه عقب ماندگی‌های این استان از شاخص‌های توسعه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است تا مدیران استانی به دنبال راهکاری اساسی برای رفع این عقب افتادگی‌ها باشند.

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد