اجتماعی

معارفه یک مدیر در قرنطینه؛

آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در شرایطی برگزار شد که برخی از استان‌های کشور برای جلوگیری از احتمال واگیر و گسترش ویروس کرونا حضور در اجتماعات را لغو کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار زرک، امروز دوشنبه (۵ اسفندماه) آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد همراه با حاشیه‌هایی برگزار شد.

سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۲
خریداری تجهیزات حفاظت فردی کادر درمان لرستان 
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد؛

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از خریداری تجهیزات حفاظت فردی کادر درمان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ محمدرضا نیکبخت در سخنانی با اعلام این خبر، افزود: در این راستا ۵۰ هزار دست لباس محافظ برای پرستاران، بهداشت یاران و پزشکان خریداری شده است.

جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
هفته دوم آذرماه 99؛ تعطیلی تمام ادارات دولتی
رییس سازمان اداری و استخدامی خبر داد؛

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از تعطیلی تمام ادارات دولتی در هفته دوم آذرماه۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ جمشید انصاری در گفت‌وگوی ویژه خبری سیما گفت: اصل بر این است که هفته آینده ادارات تعطیل هستند، مگر آن عده‌ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه، ضروری تشخیص داده شود.

جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
ورود موج دوم سامانه بارشی فعال در جو لرستان 
از جمعه شب؛

کارشناس هواشناسی لرستان، گفت: از جمعه شب با ورود موج دوم سامانه بارشی فعال در جو استان، شاهد بارندگی‌های خیلی خوبی در همه نقاط خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ کامران حقی آبی شامگاه پنج شنبه در سخنانی با اشاره به وضعیت آب و هوای لرستان، اظهار داشت: همانطور که انتظار داشتیم و پیش بینی کرده بودیم با ورود امواج اولیه سامانه بارشی به آسمان لرستان، شاهد حضور ابرها و البته بارش‌هایی به شکل پراکنده در اغلب نقاط استان بودیم.

جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
عزل سرپرست شهرداری الیگودرز
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان خبر داد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از عزل سرپرست شهرداری الیگودرز به دلیل بی‌توجهی به مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا خبر داد و گفت: قانون با کسی شوخی ندارد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ محمود ثمینی اظهار داشت: حکم انتصاب سرپرست شهرداری شهرستان الیگودرز به دلیل تخطی از مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری کرونا ملغی شد.

پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
رنگ آمیزی و بازسازی ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس
اجرای طرح نگهداشت شهر در خرم‌آباد؛

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر خرم‌آباد از بازسازی و رنگ‌آمیزی تمامی ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس در راستای اجرای طرح نگهداشت شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ مسعود ارمغان امروز سه‌شنبه که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نگهداشت شهر، تمامی ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس سطح شهر خرم‌آباد به طور کامل بازسازی و رنگ‌آمیزی می‌شود.

سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
انتخاب اعضاي جديد هيات رئيسه سازمان نظام مهندسي ساختمان لرستان
طی جلسه ای؛

اعضاي جديد هيات رئيسه سازمان نظام مهندسي ساختمان استان لرستان انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار زرک؛ در جلسه هيات مديره روز شنبه مورخ اول آذرماه سال جاری که در محل سازمان نظام مهندسي ساختمان استان برگزار شد، اعضاي هيات رئيسه سال سوم دوره هشتم به اتفاق آراء به شرح ذيل انتخاب شدند: ...

سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
علی اکبر باقری مديركل ثبت اسناد و املاک لرستان
مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان تأکید کرد؛

مدیرکل ثبت اسنادواملاک لرستان بر ارائه خدمت بی‌منت و شایسته به مردم شریف کوهدشت در حوزه ثبت اسناد و املاک تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار زرک، علی اکبر باقری که در جلسه تکریم و معارفه سرپرست جدید اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان کوهدشت سخن می‌گفت، با اشاره به جایگاه و اهمیت مجموعه ثبت اسنادواملاک در تنظیم روابط حقوقی جامعه و نیز کمک به اجرای عدالت، بر ارائه خدمت بی‌منت و شایسته به مردم شریف این شهرستان در حوزه ثبت اسنادواملاک تأکید کرد.

يكشنبه, ۲ آذر, ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
مریم پورسرتیپ مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان
مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان:

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان اعلام کرد: مناطق محروم شهرستان‌های خرم‌آباد و کوهدشت تجهیز می‌شوند.

به گزارش خبرنگار زرک؛ مریم پورسرتیپ در مراسم رونمایی از تجهیزات خریداری شده برای مناطق محروم، لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را خواستار شد.

پنجشنبه, ۲۹ آبان, ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
پارک شاپوری از اماکن مستعد گردشگری خرم‌آباد است
استاندار لرستان:

استاندار لرستان تلفیق پل تاریخی شکسته و مجموعه پارک شاپوری را از اماکن مستعد جنوب شهر خرم‌آباد برای اقدامات گردشگری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ سید موسی خادمی در بازدید از مجموعه پارک شاپوری خرم‌آباد گفت: این مجموعه یکی از پروژه‌های مهمی بود که در جنوب شهر خرم‌آباد انجام شد.

پنجشنبه, ۲۹ آبان, ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵

آخرین خبرها

مقاله

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

پایگاه خبری زرک ـ بهنام فروتن نیا ، کارشناس ارشد علوم اجتماعی

چکیده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقش تاثیر گذاری در توسعه ایفا می نماید، تمام جوامع سنتی و پیشرفته همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقای کارکرد خانواده و اعضای آن هستند. علوم جدید روانشناسی و جامعه شناسی با انجام پژوهش های میدانی در خصوص آسیب های اجتماعی به این واقعیت رسیده اند ...

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه