دانشگاه‌ها آمادگی دارند بازوی توانمند بخش خصوصی باشند

جانشین ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان:

دانشگاه‌ها آمادگی دارند بازوی توانمند بخش خصوصی باشند

جانشین ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان گفت: «دانشگاه‌ها آمادگی دارند که بازوی توانمند دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی باشند تا بتوانند چالش‌هایشان را مرتفع کنند».

به گزارش خبرنگار زرک، خسرو عزیزی که روز چهارشنبه، ۲۰ آذرماه در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر لرستان سخن می‌گفت، اظهار داشت: «هر سال یک هفته به عنوان هفته پژوهش و فناوری نامگذاری شده که برای تکریم پژوهشگران و فناوران و اهمیت دادن به موضوع پژوهش و فناوری است».

وی با تأکید بر این‌که پژوهش‌ها باید اثرگذار، تقاضامحور و کاربردی باشند، تصریح کرد: «اگر می‌خواهیم مشکلات و چالش‌های جامعه، مرتفع شوند باید تلاش کنیم پژوهش‌ها و تحقیقات، اثرگذار، تقاضامحور و کاربردی باشند تا بتوانند مشکلی را حل کنند».

رئیس دانشگاه لرستان به برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار استان با مسئولیت پارک علم و فناوری و برگزاری جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر دانش‌آموزی در هفته پژوهش اشاره و اضافه کرد: «در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان، یک ابتکار جدید، این بود که یک سالن برای گفتگوهای تخصصی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی و خصوصی با متخصصان و پژوهشگران ایجاد شد».

عزیزی اعلام کرد: «دانشگاه‌ها آمادگی دارند که بازوی توانمند دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی باشند تا بتوانند چالش‌هایشان را رفع کنند؛ دانشگاه باید اثرگذار، برون‌نگر و جامعه‌محور باشد».

وی خاطر نشان کرد: «پایان‌نامه‌های دانشجویی باید از نوع تقاضامحور و اثرگذار برای رفع معضلات جامعه باشند؛ مدیران بخش اجرایی و بخش خصوصی باید کمک کنند تا ارتباط بین دانشگاه‌ها و جامعه، نهادینه شود؛ از پتانسیل‌های دانشگاهی برای رفع چالش‌های جامعه، باید استفاده شود و متقابلاً دانشگاه نیز از تجربیات و توانمندی‌های بخش‌های اجرایی و خصوصی استفاده کند».

جانشین ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان گفت:«خوشبختانه براساس دستورالعملی از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌های کشور ابلاغ شده است که براساس آن اعضای هیئت علمی جوان تازه استخدام شده، باید یک دوره شش ماه یا یک ساله را تحت عنوان فرصت مطالعاتی در دستگاه اجرایی مرتبط با تخصص عضو هیئت علمی، بگذرانند تا ارتباط بین دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی تقویت شود و نیاز است این تعامل، هم اندیشی، همدلی ایجاد شود تا خودباوری و اعتمادسازی بین دانشگاه‌ها و جامعه، بیشتر شود».

عزیزی اضافه کرد: «چنانچه دستگاه اجرایی، این فرصت مطالعاتی را برای اعضای هیئت علمی جوان فراهم کند ما خود حقوق او را پرداخت می‌کنیم».

 

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

پایگاه خبری زرک ـ بهنام فروتن نیا ، کارشناس ارشد علوم اجتماعی

چکیده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقش تاثیر گذاری در توسعه ایفا می نماید، تمام جوامع سنتی و پیشرفته همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقای کارکرد خانواده و اعضای آن هستند. علوم جدید روانشناسی و جامعه شناسی با انجام پژوهش های میدانی در خصوص آسیب های اجتماعی به این واقعیت رسیده اند ...

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه