با روش‌های علمی، چالش‌های جامعه سریع‌تر رفع می‌شوند

معاون استاندار در آیین افتتاح بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار لرستان:

با روش‌های علمی، چالش‌های جامعه سریع‌تر رفع می‌شوند

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان گفت: «هرچه به موضوع پژوهش و تحقیقات کاربردی، اهمیت بیشتری داده شود سریع‌تر و با روش‌های علمی، مشکلات و چالش‌های جامعه رفع می‌شوند».

به گزارش خبرنگار زرک، قاسم ولیزاده، در حاشیه آیین افتتاح بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: «خوشبختانه وضعیت پژوهش، فناوری نوآوری در استان، رو به رشد است که نتیجه تلاش و برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری و سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان است».

وی، توضیح داد:«برگزای چنین نمایشگاه‌هایی نشان می‌دهد دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور، دارای توانمندی‌ها و پتانسیل‌های کافی برای رفع نیازهای بخش‌های مختلف جامعه هستند که تحقق این موضوع مهم، نیازمند گسترش همکاری و همگرایی بین دانشگاه‌ها و بخش‌های مختلف جامعه است».

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان، بیان کرد: «وقتی در شرایط تحریم هستیم باید توانمندی‌های دانشگاهی و تحقیقاتی، پژوهشی داخلی ما تقویت شوند».

ولیزاده، تشریح کرد: «توجه به موضوع مهم پژوهش و تحقیق و آموزش آن، باید از سطوح و مقاطع مختلف تحصیلی در مدرسه شروع شود و در دانشگاه که مرحله بالاتر است، پژوهش‌ها و تحقیقات براساس توجه به نیازها و مشکلات جامعه به مرحله کاربردی و عملیاتی شدن نهایی برسند».

وی ادامه داد:«هرچه به موضوع پژوهش و تحقیقات کاربردی، اهمیت بیشتری داده شود سریع‌تر و با روش‌های علمی، مشکلات و چالش‌های جامعه رفع می‌شوند».

گفتنی است در روز یکشنبه، ۱۷ آذرماه، با حضور قاسم ولیزاده، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان، دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان، دکتر محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری لرستان و برخی دیگر از مدیران استان، بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان لرستان در محل سالن ورزشی امام علی (ع) دانشگاه لرستان افتتاح شد.

در استان لرستان، هفته پژوهش و فناوری از ۱۶ تا ۲۱ آذرماه، انتخاب شده است.

شعار امسال هفته پژوهش و فناوری،«پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین، رونق تولید»، انتخاب شده است.

 

* عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری استان لرستان:

شنبه، ۱۶ آذر؛ پژوهش، فناوری، مدرسه و دانشگاه.

یکشنبه، ۱۷ آذر؛ روز پژوهش، فناوری و توسعه ملی.

دوشنبه، ۱۸ آذر؛ گام دوم در پژوهش و فناوری.

سه‌شنبه، ۱۹ آذر؛ وحدت حوزه و دانشگاه، پژوهش، فناوری و رونق تولید.

چهارشنبه، ۲۰ آذر، پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی.

پنجشنبه، ۲۱ آذر؛ پژوهش، فناوری و مشارکت ملی.

استاندار لرستان، رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری استان و دکتر خسرو عزیزی، جانشین رئیس ستاد است.

 

 

برچسب: 
دانشگاه لرستان، هفته پژوهش،

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

پایگاه خبری زرک ـ بهنام فروتن نیا ، کارشناس ارشد علوم اجتماعی

چکیده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقش تاثیر گذاری در توسعه ایفا می نماید، تمام جوامع سنتی و پیشرفته همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقای کارکرد خانواده و اعضای آن هستند. علوم جدید روانشناسی و جامعه شناسی با انجام پژوهش های میدانی در خصوص آسیب های اجتماعی به این واقعیت رسیده اند ...

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه