طلب ۸۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی لرستان از کارفرمایان

جهاني خبر داد؛

طلب ۸۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی لرستان از کارفرمایان

طلب 800 میلیارد تومانی تامین اجتماعی لرستان از کارفرمایان

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان از طلب ۸۰۰ میلیارد تومانی این اداره کل از کارفرمایان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ علی جهانی روز شنبه ۲۶مهر۹۹ که در جمع اصحاب رسانه لرستان سخن می‌گفت، با اعلام این خبر افزود: برای وصول این میزان طلب باید طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان مصوب و ابلاغ شود.

وی ادامه داد: با چندین شاخص آماری و بیمه‌ای شامل سرمایه گذاری، حمایت و معافیت و تسهیلات و بخشودگی می‌توان جهش تولید را هدف‌دار کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان بیان کرد: پوشش بیمه استان در حوزه کارگران‌ ساختمانی ۲۵ هزار نفر است که نیاز استان ۸۰ هزار نفر می‌باشد همچنین در حوزه قالیبافان چهار هزار پوشش بیمه شهری وجود دارد که نیاز استان ۳۰ هزار نفر می‌باشد.

جهانی گفت: از سال ۹۷ تا ۹۹ با وجود بحران و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سه تا ۱۰ درصد متغیر رشد اشتغال بیمه شدگان را داشته‌ایم و سازمان تامین اجتماعی ۶۰ میلیارد بیمه بیکاری را  به ۱۴ هزار نفر در ۱۱ کارگاه متاثر از کرونا پرداخت کرد.

وی، اضافه کرد: طرح معافیت بیمه‌ای برای ۲۰ هزار راننده درون شهری و برون شهری که هنوز پوشش بیمه‌ای ندارند یکی از موضوعات مورد توجه می‌باشد و ۱۰ شرکت و کارخانه مهم استان که بیش از ۲۰۰ نفر کارگر دارند حق بیمه جاری آنها ممکن نیست و با این وضعیت سخت مواجه هستیم و نیاز است که برای آن یک برنامه ریزی خوبی صورت بگیرد.

حجت آرين/

 

برچسب: 
اداره كل تامين اجتماعي لرستان - علي جهاني

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام