جدل‌های فضای مجازی، پازلی از جنگ روانی

جدل‌های فضای مجازی، پازلی از جنگ روانی

پايگاه خبري زرك ـ علي محمد نظري

اجرای مرحله به مرحله تحریم‌ها توسط دولت امریکا علیه ملت ایران، و فشارهایی که از این ناحیه، چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی بر مردم وارد می‌گردد با جنگ روانی سنگینی هم همراه است، جدال و چنگ اندازی، گروه‌ها و افراد، بر روی همدیگر و متهم نمودن یکدیگر در فضای مجازی غیر قابل تصور است، و‌هر روز اوج بیشتری می‌گیرد!

این جدل‌ها که جز ایجاد کینه و نفرت در بین آحاد مردم نسبت به یکدیگر ومسئولان، حاصلی در بر ندارد باید توسط مدیران کانال‌ها و گروه‌ها مدیریت و مهار و سمت سوی خیر اندیشی و خرد ورزی بخود گیرد.
نقد و ارزیابی عملکردها لازمه هر زندگی اجتماعی و حکومتی است، و اگر نقد نباشد بسیاری از ناهنجاری‌ها بدلایل گوناگون از جمله ثروت اندوزی، قدرت طلبی، حزبگرایی، و... امان جامعه را می‌برد، و چه بسا مسیر حرکت تعالی یک ملت را دگرگون کند پس نقد و انتقاد همواره باید باشد و به آن نگاه مثبت و سازنده داشت.

اما درکنار نقد گاها تخریب ،تهمت، اهانت، و... دیگر ناهنجاری‌های اخلاقی هم منتشر می‌گردد، و آنچه که موجب تشدید و ایجاد کینه ورزی در جامعه می‌شود همین قسمت کار است که شاید هم بنا به ضرورت طرح گردد.

هیچ انسانی، جز معصومین علیه السلام از خطا و اشتباه مصون نیست، و هیچ حکومتی هم از عیب و نقص مبرا نیست، ابتدا باید همه این اصل مهم را بپذیریم، اما مهم این است که این خطا و اشتباهات از روی عمد، یا فریفتن مردم، یا سو استفاده از موقعیت‌ها نباشد و به طور عمد سرنوشت یک ملت را به سمت بیراهه هدایت نکند.

کشور و ملت ما در یک شرایط ویژه تاریخی بسر می‌برند، تمام محاسبات، حکومت و مردم باید حساب شده وخردمندانه باشد، امروز باید افسار احساسات کاذب مهار گردد، عقل وحکمت و اعتماد عمومی و مهریانی و نوعدوستی جایگزین کینه ورزی گردد.

نباید اجازه داد دشمنان قسم خورده این ملت هدایت و محوریت امورات مخصوصا در فضای مجازی را برعهده گیرند، جوانان غیرتمند ایرانی خوب می‌دانند که در یک جنگ شدید اقتصادی و روانی در میدان رزمند، خاکریزهای مقدم این جبهه در فضای مجازی به شما سپرده شده است. قهرمانانه به دشمن بیگانه بنگرید، و او را از نفوذ به قلب و خط خود باز دارید، امروز هر متن شما در فضای مجازی میتواند موشکی باشد تا برفرق دشمن فرود اید و او را از زیاده‌خواهی‌ها باز دارد، البته نکته مهم اینجاست که عملکرد و گفتار ورفتار مسئولان دولتی و غیر دولتی، یکی ازعاملان مهم این تشنج در فضای مجازی می‌باشد، مسائلی که باید در جلسات خصوصی و پشت درهای بسته گفته شودرا نباید از تریبون‌های مختلف بیان کرد.
روزگارعجیبی شده است، ملت وقتی که این عربده کشی‌های برخی مسئولان را بر علیه هم می‌بیند، برایش این سوال پیش می‌آید راستی اینان که درعیان اینگونه به هم می‌تازند در جلسات خلوت و پشت درهای بسته با هم‌چگونه اند؟!

و همین پرسش هم برای دشمنان کشور که اوضاع را رصد و ‌مدیریت می‌کنند مایه امید می‌شود، و بهانه افزایش فشار بر مردم و سماجت و شجاعت در آن را پیدا می‌کنند.
گاهی دشمن ارزیابی عملکرد ناجوانمردانه خود را از نوع انتقادات مسئولان ما کسب می‌کند، و چه بسا برخی از همین انتقادات به نوعی بازی در زمین دشمن باشد.

برادر و خواهر مسئول، چشم‌هایتان را باز کنید، دشمن بیش از آنچه که فکر کنید به شما نزدیک است، و از کوچکترین خطای شما بزرگترین بهره برداری را می‌نماید، این روزها غلبه بر احساسات یکی از راهکارهای درست اندیشیدن است، امید واریم، خرد ومنطق جمعی مسئولان ما، امکان هر گونه سو استفاده از دشمنان این ملت را بگیرد./

 

نویسنده: 
علي محمد نظري

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام