بیگانگی شورای شهر نورآباد با حوزه‌ی فرهنگ

بیگانگی شورای شهر نورآباد با حوزه‌ی فرهنگ

بیگانگی شورای شهر نورآباد با حوزه‌ی فرهنگ

پایگاه خبری زرک ـ مهدی کیانی برخوردار*

در ایران بیشتر دستگاهها و نهادهای اجرایی و دولتی بر مبنای دموکراسی پیش می‌روند. از این رو شورای هر شهر به عنوان پایه‌ای‌ترین نهاد دموکراسی شناخته می‌شود؛ دستگاهی که تصمیمات شهری را به عهده دارد.
این نهاد همانند سایر نهادهای فرهنگی دارای وظایف فرهنگی می‌باشد. در همین راستا انتظار می‌رود توجه به بخش فرهنگی و هنر در هر شهر توسط این نهاد مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

شورای شهر نورآباد دلفان با شعار «توجه به بخش فرهنگی» و جبران عدم توجه به بخش فرهنگ و هنر دلفان روی کار آمد و اکنون وارد کانال ۴ ساله‌ی خود شده است. با این وجود هنوز شاهد خلاءهای بیشماری در حوزه‌ی فرهنگ می‌باشیم. این در صورتی است که پتانسیل‌های قوی‌ای در نورآباد وجود دارد که پرداختن به آن‌ها سبب تقویت بُعد فرهنگی کل شهرستان دلفان می‌شود.

متاسفانه با سیاسی شدنِ فضای شوراها، فرهنگ و هنر به گوشه‌ای رانده شده که نبضش وجودش بیشتر از پیش به مرگ نزدیک است و مردم مطالبات فرهنگی خود را به هر دلیلی نمی‌توانند به خوبی با اعضای شوراها مطرح نمایندو شاید می‌توان گفت در این دوره آنچه انتظار می‌رفت در حوزه‌ی فرهنگ عمل شود وعده‌ای بیش نبود.

شاید یکی از دلایلی که مردم ترجیح می‌دهند سکوت کنند و در حوزه‌ی فرهنگی مشکلات را بیان نکنند این است که در میان اعضا، افراد متخصص و کارشناس در حوزه‌ی فرهنگی و هنری یا وجود ندارد و یا اینکه وجود دارند و ما عملی ندیده‌ایم که نشان‌از وجود متخصصان باشد و این چنین است که به نظر می‌آید کسی به مشکلات فرهنگی شهرستان دلفان اشراف ندارد.

ما دردهای بیشماری در حوزه‌ی فرهنگ داریم که باید به آن‌ها مسئولانه توجه شود، چرا که این امر موجبات نشاط روحی و روانی جامعه را فراهم می‌کند.

از شورای محترم شهر نورآباد تقاضا می‌شود کارنامه‌ی چهار ساله‌ی خود را در حوزه‌ی فرهنگ را ارائه دهند تا بدانیم وعده‌های فرهنگی‌شان طعم تلخ نرسیدن دارد یا خیر و اینکه فعالیت‌های فرهنگی خود را افزایش دهند چرا که کارهای فرهنگی اقدامات زود بازدهی نیستند و فرهنگ سازی هر طرحی ملزم به زمان زیادی است.

انتظار می‌رود که شورای شهر به عنوان یک نهاد تاثیرگذار عمل کند تا یک نهاد منفعل و تاثیرپذیر. و حوزه‌ی فرهنگ و هنر از دسته‌بندی سیاسی به دور باشد و به آن به عنوان یکی از موضوعات حائز اهمیت شهرستان توجه شود.

*

انتهای پیام/

 

 

نویسنده: 
مهدی کیانی برخوردار

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

سرماخورده‌ام، آنفلوآنزا گرفته‌ام یا کرونا؟

ویروس‌های متفاوتی عامل سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا هستند ولی این بیماری‌ها علائم مشابهی دارند که تمایزشان می‌تواند سخت باشد. اما در مورد این بیماری‌ها که ممکن است در ماه‌های آینده به آنها مبتلا شویم، باید چه نکاتی را بدانیم؟

بسیاری از افرادی که به کرونا مبتلا می‌شوند، حداقل یکی از علائم اصلی زیر را دارند:

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه