برای همه‌مان مسجل بود شهردار الیگودرز ماندنی نیست

تغییر شهردار الیگودرز و شورایی که پاسخگو نیست

برای همه‌مان مسجل بود شهردار الیگودرز ماندنی نیست

اليگودرز

پايگاه خبري زرك ـ سیامک سعیدی

برای همه‌مان مسجل بود «اکبری» شهردار الیگودرز ماندنی نیست! این را روزی فهمیدیم که اصحاب رسانه به دعوت او در ساختمان شهرداری گرد هم آمدند. موضع‌گیری، پاسخ‌های مبهم و فرار رو به جلوی اعضای شورای شهر و سکوت معنادارِ «اکبری» در این گردهمایی همه و همه نشان از رفتن شهردار الیگودرز می‌داد.

شورا نشینان شهر الیگودرز در بحبوحه‌ی فصل انجام کارهای عمرانی، با فرا رسیدن سرمای زودهنگام منطقه و با وجود بر زمین ماندن بیشتر طرح‌های نیمه تمام شهرداری و علیرغم توصیه مشفقانه فرماندار نسبت به مناسب نبودن شرایط برای جابجایی شهردار در این مقطع و رضایت نسبی مردم از عملکرد او، همچنان اصرار بر تغییر شهردار دارند که از نظر نگارنده از دو حال خارج نیست؛ یا تخلف و سرپیچی از برنامه‌ها و طرح‌های ارائه شده از سوی شهردار  به حدی بوده که آنها را وادار به این جابجایی کرده و یا مسائل پشت پرده و غامضی بین شورا نشینان و شهردار بوده  که ایشان را مجاب به این تغییر نموده است.

این در حالیست که تا زمانی اعضای شورای شهر الیگودرز نسبت به شفاف سازی، شهروندان را محق و محرم ندانند و از پاسخگویی طفره روند، موضوعی که در اذهان عمومی متبادر می‌شود برآورده نشدن مطامع گروهی و سیاسی کاری و نگاه جزیره‌ای شورانشینان در این رابطه است.

هر چند معتقدیم ثبات در مدیریت شهری می‌تواند موجب توسعه شهر و مرتفع شدن مشکلات شود، ضمن احترام به تصمیم شورا در استفاده از حق قانونی خود (استیضاح) و تبریک و آرزوی موفقیت برای «لطفی میانجایی» شهردار جدید الیگودرز، نکته‌ای که نباید از نظر دور داشت حق مسلم شهروندان از آگاهی، نسبت به این رفت و آمدهاست؛ مردم طبق قول روزهای اول شورا (شفافیت و اطاق شیشه ای) حق دارند بدانند منتخبین شان از «اکبری»، «دینارانی»، «بسحاق، «ملک محمودی» و... چه توقعاتی  داشته‌اند که آنها را با سلام و صلوات آورده‌اند و بی‌سر وصدا و پشت درهای بسته به خدا سپرده‌اند.

آیا مردم به عنوان ولی‌نعمتان واقعی جامعه حق ندارند از کم و کیف رخدادهای حوزه شهر و شهرداری آگاه شوند؟

آیا حق ندارند بدانند درآمد ۲۰ میلیاردی شهرداری الگودرز طی ۶ماهه نخست امسال در چه مصارفی هزینه شده است؟

در پایان، امیدواریم رفتار پسندیده و عقلانی شورا نشینان در ارج نهادن به «اعتماد» و «حس رضایتمندی» شهروندان الیگودرزی در این مقطعِ نه چندان مطلوب که بیماری و مشکلات اقتصادی و معیشتی گریبانگیر جامعه شده است، ذهنیتی منفی از واژه‌ی شورا و فلسفه‌ی وجودی این نهاد ارزشمند در اذهان مردم به جای نگذارد و خود دردی بر دردهای آنها نشود و در دل نگویند:
 تو که نوشم نه ای  نیشم چرایی ...

 * روزنامه نگار/

 

 

نویسنده: 
سيامك سعيدي

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام