برای فرشید نظری و چهل روز جای خالی‌اش

برای فرشید نظری و چهل روز جای خالی‌اش

فرشيد نظري

پايگاه خبري زرك ـ  شیرزاد بسطامی*

اداره مالیات به زعم من دانشگاه است. کمک ممیز، ممیز، رییس گروه، رییس امور...

با کلی آزمون کتبی و شفاهی و کلاس آموزشی، هر کس و هر کجای سلسله مراتب اداره مالیات که باشی باز نیاز به خواندن داری که بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های به روز را مطلع شوی، و احاطه کنی بر مالیات و قوانین آن؛ بر این باورم رعایت سلسله مراتب اداری ارتقاء، آیینه‌ایست در مقابل آگاهی محوری نیروهای انسانی آن.

طول می‌کشد که یک نیروی تازه استخدام، بشود فرشید نظری! کلی کتابِ خوانده می‌خواهد(سواد مالیاتی) و تجربه، که  سرمایه علمی یک اداره تخصصی شوی.

همه اینها یک روی سکه است درک شرایط اقتصادی و اجتماعی مودی، رافت، انسانیت و گذشت روی دیگر سکه، اینکه بتوانی میان مطالبات سازمانی و مردمی امتزاجی شوی که هم نخبه اداره باشی و هم موضوع تحسین مردمی که با آنها در مراوده‌ای و شانه‌ای برای درد دل همکارانی که همه، تو را با نام کوچکت صدا می‌کنند(فرشید!)کار ساده‌ای نیست. شاید بخاطر همه اینهاست که کارکنان اداره مالیات وقتی از کنار اتاق فرشید نظری می‌گذرند کلاه احترام را از سر دلشان بر‌می‌داند و وقتی که عکس‌های  به در و دیوار چسبیده‌اش را نگاه می‌کنند حلقه اشکی در چشمانشان می‌نشیند، خیلی از همکاران فرشید را معلم می‌دانستند چرا که عالم بود به مالیات؛ بسیاری او را تجسم اخلاق و وظیفه می‌پنداشتند چون انسان بود.

به هر حال؛ از صندلی خالی فرشید نظری در هیات حل اختلاف ۴۰ روز گذشت شاید سالها بگذرد شاید شاید آدم‌های زیادی بیایند جای او بنشینند و بروند اما در دل همه افراد خانواده مالیاتی لرستان، همیشه یک صندلی خالی هست که کسی روی آن نمی‌نشیند و آن جای فرشید نظریست./

 

 

* روزنامه نگار/ مدير روابط عمومي اداره كل امور مالياتي لرستان

 

نویسنده: 
شيرزاد بسطامي

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

پرداخت تسهیلات کرونا به کادر درمان و کارکنان شبکه بهداشت

رییس بانک رفاه شعبه دلفان از پرداخت تسهیلات ویژه کرونا به کادر درمان و کارکنان شبکه بهداشت این شهرستان خبر داد.

جواد فتحی شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و به پاس زحمات مدافعان سلامت در جریان شیوع ویروس کرونا در قالب طرح «جهش مهر سلامت» توسط بانک رفاه شعبه دلفان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

استقبال مردم و مسئولان دلفان از نماینده ولی‌فقیه در لرستان
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه اقتدار۴۰ در خرم‌آباد / بخش ۲
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه اقتدار۴۰ در خرم‌آباد
گزارش تصويري جلسه علني شوراي شهر خرم‌آباد
تصاویر «زرک» از محکومیت اهانت به قرآن و ساحت پیامبر(ص) در مرکز لرستان
پلدختر با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان در ماتم علمدار کربلا گریست