چرای دام؛ دلیل عمده تیراندازی‌ها در لرستان

فرمانده انتظامی استان در نشست با خبرنگاران خبر داد؛

چرای دام؛ دلیل عمده تیراندازی‌ها در لرستان

سردار محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامي لرستان

فرمانده انتظامی لرستان، دلیل عمده تیراندازی‌ها را اختلاف خانوادگی، چرای دام، مباحث قومی، اختلاف ملکی و... عنوان کرد و گفت: خوشبختانه دستگاه قضایی نیز در این رابطه همکاری لازم داشته و تاکنون با این امر برخورد جدی داشته است.

به گزارش خبرنگار زرک؛ سردار محمد مهدیان‌نسب، عصر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان با تبریک فرارسیدن هفته ناجا با اشاره به اینکه ۶۵ طرح عمرانی در نیروی انتظامی استان اجرایی شده است، اضافه کرد: در این زمینه بیشترین طرح را استان لرستان دارد. همچنین در هفته ناجا ۳ مورد افتتاح کشوری به صورت ویدیو کنفرانس داریم. ۹۶ واحد سازمانی نیز در شهرستان‌های لرستان ساخته شده و یا در حال احداث است.

وی گفت: در راستای مبارزه با موادمخدر، ۱۰۰ خرده فروش دستگیر و ۳ پاتوق توزیع کنندگان و مصرف‌کنندگان موادمخدر تخریب شد.

پاکسازی ۵۱ نقطه آلوده در لرستان

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه ۵۱ نقطه آلوده در سطح استان به صورت دائم در راستای پیشگیری از وقوع جرم پاکسازی می‌شوند، خاطرنشان کرد: چهار طرح عملیاتی در این حوزه اجرایی می‌شود.

مهدیان‌نسب با بیان اینکه ۱۷ سازمان در رابطه با بحث پیشگیری از جرم مؤثر هستند، عنوان کرد: امسال پنج هزار و ۴۶۶ قاچاقچی مواد مخدر، توزیع کننده و معتاد متجاهر در سطح استان دستگیر شده است.

وی از کشف و ضبط بیش از سه تن مواد مخدر در شش ماهه نخست امسال در استان که ۹۰درصد آن را موادمخدر صنعتی تشکیل می‌داد خبر داد و بیان داشت: در این مدت نیز هزار و ۹۶۹ قبضه سلاح به صورت خانه به خانه، در نزاع‌ها، تیراندازی‌ها و… در سطح استان کشف شده است.

برخورد جدی با تیراندازی‌ها

فرمانده انتظامی لرستان، دلیل عمده تیراندازی‌ها را اختلاف خانوادگی، چرای دام، مباحث قومی، اختلاف ملکی و... عنوان کرد و گفت: خوشبختانه دستگاه قضایی نیز در این رابطه همکاری لازم داشته و تاکنون با این امر برخورد جدی داشته است.

مهدیان نسب تصریح کرد: بعد از وقوع تیراندازی، ریش‌سفیدان و بزرگ خانواده‌ها به امر به معروف و نهی از منکر می‌پردازند در حالیکه قبل از وقوع جرم و حادثه می‌بایست این افراد ورود کنند تا از اتفاقات شوم جلوگیری شود و اجازه ندهند که جوانان کارهای خودسرانه انجام دهند، ما هم با اجرای کارهای فرهنگی، با استفاده از مجوز قضایی، خانه به خانه سلاح‌های غیر مجاز را جمع‌آوری می‌کنیم.

تشکیل قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش در لرستان

وی با اشاره به آغاز طرح مبارزه با اراذل و اوباش از بیست و سوم مردادماه در لرستان اظهار داشت: از ۲۳ مرادماه قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش در استان تشکیل و تاکنون سه طرح سراسری و ۸ طرح استانی اجرا شده که براساس این طرح‌ها ۹۸۸نفر ارذل و اوباش دستگیر، ۵۸۸نفر احضار و همچنین ۷۵ نفر اراذل و اوباش «نوظهور» یا «جوجه جاهل» دستگیر و ۳۹ نفر از استان متواری  شده‌اند.

مهدیان‌نسب با اشاره به تیراندازی و نزاع دسته جمعی در استان گفت: متاسفانه  امسال در مجموع جرایم‌تیر اندازی و نزاع دسته جمعی و فردی ۱۵ درصد افزایش داشته‌ایم که تاکنون ۸ هزار و ۱۸۴ مورد نزاع فردی،۴۰۰فقره نزاع دسته جمعی داشته‌ایم که در این حوزه رتبه ۱۴ کشور را داریم.

وی اعلام کرد: طی شش ماهه نخست امسال حدود ۶۵۳هزار و ۱۷۶ تماس مردم با فوریت‌های پلیس استان ثبت شده که ۸۳ درصد منجر به عملیات شده است.

وقوع ۶۶ فقره قتل در لرستان طی ۶ماهه نخست امسال

فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: طی شش ماهه اول امسال ۶۶ فقره قتل در استان اتفاق افتاده ۵۹ نفر از قاتلان دستگیر شده که این میزان در سال گذشته ۶۸ قتل بوده که در این رابطه ۱۶۴ نفر دستگیر و ۲۴ مورد در مجموع  قتل‌های امسال و سال گذشته شناسایی و در حال پیگرد هستند.

وی اظهار داشت: متاسفانه عمده قتل‌های استان منشا اختلافات خانوادگی، اعتیاد، اختلافات خانوادگی، اختلافات ملکی، چرای دام و موضوعات اخلاقی است.

رشد ۱۸ درصدی سرقت در لرستان

سردار مهدیان‌نسب در ادامه سخنان خود با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی سرقت در استان طی شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: طی شش ماهه اول امسال ۴ هزار و ۶۷۴ سارق در استان دستگیر و ۷۴ درصد سرقت‌های استان کشف شده است و علت وقوع سرقت در این استان بی توجهی مردم به نگهداری اموال خود است و ضرورت دارد مردم از دوربین‌های مدار بسته در منازل و کوچه‌های خود استفاده کنند.

وی، اضافه کرد: همچنین با دستور استاندار لرستان، مقرر شده که نصب این دوربین‌ها در سطح خیابان‌ها و کوچه‌ها از سوی شهرداری افزایش پیدا کند.

فرمانده انتظامی لرستان، از کشف ۱۲۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان طی امسال خبر داد و گفت: میزان کشف کالای قاچاق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد افزایش یافته است.

شناسایی ۵۳۱ سایت معاند در لرستان

مهدیان‌نسب با اعلام شناسایی ۵۳۱ سایت معاند در استان، بیان داشت: در حوزه فضای مجازی طی شش ماهه اول امسال ۶۰۱ پرونده تشکیل شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته در این رابطه ۱۸۸نفر به محاکم قضایی معرفی که از این تعداد۱۵۲ نفر مرد و ۳۲ نفر زن هستند.

انتهای پیام/

 

 

برچسب: 
سردار مهديان نسب - فرماندهی انتظامی لرستان - هفته ناجا - قتل - سرقت - دستگیری اراذل و اوباش

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ثبت 20مورد جدید ابتلا به کرونا در پلدختر

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر از ثبت ۲۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

علی‌صفدر سیاوشی، روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته تست کروناویروس ۲۰نفر دیگر در شهرستان پلدختر مثبت گزارش شده است.

وی، افزود: تعداد موارد مثبت این شهرستان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۲۶مهر، یک‌هزار و ۲۴۸ مورد بوده است که این آمار یک هشدار جدی را نشان می‌دهد و ضرورت دارد مردم بیش از پیش دستورالعمل‌های کرونایی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام