نمره قبولي امور مالياتي لرستان در برون‌سپاری وظايف

مدیرکل امور مالیاتی لرستان خبر داد:

نمره قبولي امور مالياتي لرستان در برون‌سپاری وظايف

هادی ملکشاهی مدیرکل امور مالیاتی لرستان

مدیرکل امور مالیاتی لرستان گفت: با برون سپاری ۱۷ مورد از وظایف امور مالیاتی طی سال‌های اخیر در قالب الکترونیک، استان توانسته رتبه قابل قبولی را در این اصلاحات به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ هادی ملکشاهی روز سه شنبه در دیدار با سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان برنامه و بودجه لرستان با تشریح سیاست‌های سازمان و به تبع آن اقدامِ اداره کل امور مالیاتی در الکترونیکی کردن خدمات و پرونده‌های مودیان در گام اول و هوشمندسازی آنها در گام دوم، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی به عنوان سازمانی مالی که همه فرایندهای ارتباطی را با تمام اصناف و افراد دارد با هدف بهبود روند انجام امور سازمانی و کاهش تشریفات زائد اداری، مجموعه اقداماتی را در جهت تحقق دولت الکترونیک راه اندازی کرده و یا در دست اجرا دارد.

وی گفت: تا پیش از طرح جامعِ هوشمندسازی پرونده‌های مالیاتی اطلاعات مربوط به فعالیت‌های اقتصادی یا از طریق اشخاص ثالث و ادارات دیگر و یا به طور مستقیم با تکیه بر روش‌های سنتی و بررسی اسناد حسابداری اشخاص حقیقی و حقوقی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گرفت.

روش‌های قدیمی مالياتي منجر به فرار مالياتي می‌شد

مدیرکل امور مالیاتی لرستان یادآور شد: روش‌های قدیمی به دلیل پیچیدگی فرایندهای اقتصادی، عدم امکان شناسایی بسیاری از فعالان اقتصادی و طولانی بودن فرایند انتقال و پردازش اطلاعات، منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی، فرار مالیاتی، شبهات اداری و اشتباهات انسانی می‌شد؛ اما الکترونیکی شدن ساز و کارهای مالیاتی، مقابله با فرار مالیاتی، تکریم مؤدیان و ارائه‌ی بهتر خدمات (جلوگیری از اتلاف وقت، انرژی و هزینه های اضافی) را در پی دارد.

ملکشاهی تصریح کرد: امروز مودیان مالیاتی در هر ساعت از شبانه روز و به کمک رایانه شخصی می‌توانند با مراجعه به پورتال امور مالیاتی، نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند و با نشانه گذاری ابلاغ الکترونیک در سامانه به سادگی در جریان آخرین ابلاغ‌های مالیاتی خود قرار بگیرند.

وی گفت: برون سپاری ۱۷ مورد از وظایف امور مالیاتی طی سال‌های اخیر در قالب الکترونیک، همه و همه بسترهای خدمت‌رسانی به مؤدیان را بیش از پیش فراهم آورده است و لرستان توانسته رتبه قابل قبولی را در این اصلاحات به خود اختصاص دهد.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان در ادامه افزود: تعهد به اخلاق حرفه‌ای در خانواده‌ی امور مالیاتی در بستر سیاست‌های سازمان، برای عموم مردم، بالأخص مؤدیان مالیاتی در سال‌های اخیر قابل ملموس بوده و با وجود موانعی چون کرونا و تحریم، کمترین خروجی آن جلب اعتماد مؤدیان و استقبال ۱۰۷ درصدی آنها در ارائه اظهارنامه مالیاتی است.

مهديه مظفري/

 

 

برچسب: 
هادي ملكشاهي - اداره كل امور مالياتي لرستان - فرار مالياتي

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

پرداخت تسهیلات کرونا به کادر درمان و کارکنان شبکه بهداشت

رییس بانک رفاه شعبه دلفان از پرداخت تسهیلات ویژه کرونا به کادر درمان و کارکنان شبکه بهداشت این شهرستان خبر داد.

جواد فتحی شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و به پاس زحمات مدافعان سلامت در جریان شیوع ویروس کرونا در قالب طرح «جهش مهر سلامت» توسط بانک رفاه شعبه دلفان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

استقبال مردم و مسئولان دلفان از نماینده ولی‌فقیه در لرستان
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه اقتدار۴۰ در خرم‌آباد / بخش ۲
گزارش تصویری افتتاح نمایشگاه اقتدار۴۰ در خرم‌آباد
گزارش تصويري جلسه علني شوراي شهر خرم‌آباد
تصاویر «زرک» از محکومیت اهانت به قرآن و ساحت پیامبر(ص) در مرکز لرستان
پلدختر با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان در ماتم علمدار کربلا گریست