قاتل نباشیم

کووید۱۹ بی‌رحمانه می‌تازد

قاتل نباشیم

کووید19 بی‌رحمانه می‌تازد قاتل نباشیم

پايگاه خبري زرك ـ سميرا جوادي

از اسفند ماه بطور رسمی حضور  کووید۱۹ را اعلام و از همان روزها نوع برخورد با این ویروس منحوس را به همه مان گوشزد کردند. دست‌ها را بشویید. ماسک بزنید. فاصله گذاری را رعایت کنید. در خانه بمانید و ... . موج، موج؛ پشت سر هم نمودار کرونا بالا و پایین می‌شود و چند هفته است که با شروع پاییز این نمودار بالا و  بالاتر می‌رود و خبرها هر روز ناگوارتر از دیروز به گوش می‌رسد.

کرونا عزرائیل حیات‌مان شده و هنوز هستند کسانی که جان خود و تک تک هم‌وطنان و عزیزان‌شان را به خطر می‌اندازند، با کارهای ساده‌ای که می‌شود انجام داد؛ اما بی‌تفاوت از کنار آن می‌گذرند و من و شما را به کام بیماری و مرگ می‌کشانند.

راننده تاکسی‌ای که ماسک نمی‌زند و ۴ مسافری که با خود جا به جا می‌کند!

دکان‌داری که ماسک نمی‌زند و میوه و سبزی می‌فروشد!

رستوران‌داری که ماسک نمی‌زند و غذا می‌پزد و سر میز می‌گذارد!

کافه‌ها و قهوه‌خانه‌هایی که هم‌چنان قلیان‌شان پا بر جاست! و صدها مورد دیگر!!

بیمارستان‌هایمان مملو از بیمار شده و در همین شهر کوچک خبر مرگ چند جوان از کادر بیمارستان را همه مان شنیده‌ایم و قلب‌مان به درد آمده! کدام‌مان قاتل آن‌ها بوده‌ایم؟! ما تا به حال باعث مرگ چند نفر شده‌ایم؟!

گفتن این جمله شاید برای نگارنده نیز سخت باشد، اما باید قبول کنیم که تنها با اعمال دستورهای قانونی سخت‌گیرانه می‌توان با این ویروس مقابله کرد و بعضی‌هامان پذیرش مسئولیت برایمان سخت است و گاها تمسخرگونه از کنار آن می‌گذریم. در این بین متاسفانه نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مسئولان مربوطه نیز به درستی اجرا نشده است. البته این عدم نظارت سختگیرانه نیز جنبه‌های مختلف اقتصادی و سیاست‌های بعضاً نادرست را در بر دارد که مجال آن در این نوشته نمی‌آید. در هر حال این سیاست‌های نادرست ما را به جایی کشاند که امروز استاندار تهران، دانشگاه‌ها، مراکز شبانه روزی، مدارس، کافه‌ها و... را تا ۱۸ مهر تعطیل اعلام کرد که در این شرایط می‌توان این اقدام را گزینه‌ای مناسب اعلام داشت. حال با توجه به وضعیت وخیم استان لرستان و نبودن تخت‌های خالی برای بیماران و وضعیت اسفناک اقتصادی مردم این دیار، استاندار لرستان نیز باید تدابیر سخت‌گیرانه‌تری اعمال نماید.

گفتم وضعیت اقتصادی؛ دارم به این فکر می‌کنم که میوه و سبزی تازه‌ای که پزشکان برای مردم و بیماران تجویز می‌کنند را با کدام جیب پر پول می‌شود خرید؟!

غم نان بخوریم یا از کرونا بترسیم؟!

 

نویسنده: 
سميرا جوادي

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام