شعر؛ پرچم هويت یک ملت

نماینده ولی فقیه در لرستان در محفل شب شعر «ذکر نبی» مطرح کرد؛

شعر؛ پرچم هويت یک ملت

حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌ جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشعار آیینی اوج گرفت عنوان کرد: شعر علاوه بر اینکه یک رسانه اثر گذار است پرچم هويت یک ملت است.

به گزارش خبرنگار زرک؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی شامگاه جمعه در محفل شب شعر «ذکر نبی» که به مناسبت رحلت پیامبراکرم (ص) برگزار شد با بیان اینکه اشعاری که امشب از طرف شاعران قرائت شد بسیار ارزشمند و پر محتوا بود اظهار داشت: در اشعار شاعران لرستان جنبه‌های معنویت، دینی، اجتماعی و همچنین مسائلی که امروز با  آنها در ارتباط هستیم فراگیر است که همین امر نشان می‌دهد شعر یک رسانه اثر گذار است که این اثر گذار بودن مسئولیت سنگینی بر دوش شاعر قرار می‌دهد.

وی افزود: شعر و شاعر به عنوان  رسانه اثر گذار که مسئولیتی بر عهده شاعر می‌گذارد این مسئولیت را باید در قالب ارشاد و هدایت نشان بدهد همانگونه که در گذشته اشعار شاعران بزرگی همچون سعدی، مولوی، حافظ ، فردوسی در خدمت اخلاق، معنویت و اهل بیت بوده و مملو از ارشاد و حب به اهل بیت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشعار آیینی اوج گرفت عنوان کرد: ذوق و علاقه سرشار جوانان پس از پیروزی انقلاب در حوزه شعر متبلور و جلوه پیدا کرد در همین راستا شعر علاوه بر اینکه یک رسانه اثر گذار است پرچم هويت یک ملت است.

حجت السلام و المسلمین شاهرخی با بیان اینکه  شعرمی تواند پرچم دار ملی باشد بیان کرد:چنانچه ملتی هویت خود را گم و وحدت ملی را ازدست بدهد دچار تفرقه می شود و دشمنان به راحتی اهداف خود را پیاده و هویت سر زنده آن  ملت را می گیرند.

وی گفت:شاعران ایرانی از گذشته تاکنون خدمات دینی و ملی فراوانی داشته و با شعر خود زبان وگویش‌های ملی را حفظ کرده‌اند.

امام جمعه خرم آباد در رابطه با صریح کرد: خوشبختانه در لرستان به مناسبت ماه محرم و صفر و سخنرانی‌های متعددی در فضای مجازی و حقیقی برگزار کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: پیامبر(ص) درمقطعی از زمان مبعوث شدند که مردم حاکمیت غیر خدا را پذیرفته بودند و همین پذیرش ظلم و ستم از طرف اقوام،گروهها و ملت ها کار را سخت و دشوار می‌کند؛ چرا که صخره جهالت هیچ‌گاه قابل شکستن نبود در این مقطع بود که پیامبر(ص) به  میدان آمد و همه محاسبات جهالت را برهم زد برهمین اساس همه ما مدیون ایشان و ائمه اطهار هستیم.

محمد بيرانوند/

 

 

برچسب: 
حجت الاسلام شاهرخی - شب شعر - ذكر نبي - نماينده ولي فقيه در لرستان - امام جمعه خرم آباد

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام