خدا مسلمانان را به اسلحه شهادت مجهز کرد

شهید حاجی رضا رشنو:

خدا مسلمانان را به اسلحه شهادت مجهز کرد

شهید حاجی رضا رشنو

شهید «حاجی رضا رشنو» در بخشی از وصیت‌نامه‌اش آورده است: خداوند مسلمانان را به اسلحه شهادت مجهز كرد تا عليه طاغوت و طاغوتيان قد علم كنند.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ در فرازی از وصیت‌نامه شهید «حاجی رضا رشنو» آمده است: 

بسم‌الله الرحمن الرحیم 

به جهان خرّم از آنم كه جهان خرّم از اوست 
عاشقم بر همه عالم كه همه عالم از اوست 

به درستي كه آنان كه ايمان آورده‌اند و از وطن هجرت كرده و در راه خدا با مال و جان‌هايشان جهاد كردند آنها را نزد خدا مقام بلندي است به خصوص رستگاران و سعادتمندان كه عالمند. 

با درود به مهدي موعود(عج) و نايب بر حقش و با درود بر شهدا و خانواده‌ي معظم آنان. 

خدايا تو را شكر مي‌كنم كه مسلمانان را به اسلحه شهادت مجهز كردي تا عليه طاغوت و طاغوتيان قد علم كنند و با نثار خون خود ذلت هزار ساله را از دامان اسلام پاك نموده و ارزش و اهميت شهادت را درسي كه حيات درك كنند به گونه‌اي كه با ايمان به خدا و اراده آهنين خود را از لجن‌زار دنيايي بيرون كشيده و علي وار زندگي كنند و در راه سرخ حسين گام بردارند. خدايا به ما فرصت ده تا به جمع شهدا بپيوندیم و در راه پاسداري از انقلاب اسلامي تا آخرين قطره خون خود فداكاري نمايیم. 

سپاس خداوندي كه ما را در ايران اسلامي زندگي بخشيد و رهبري بزرگ به ما عطا فرمود تا از گمراهي ما را نجات دهد و در مسير اسلام حركت و هدايت نمايد.

خدايا نمي‌دانم چگونه به اين اسلام و انقلاب خدمت كنم كه ارزنده باشد.

خدايا تو شاهد باش كه براي رضاي تو به اين مكان مقدس پا نهاده و هدفم دفاع از اسلام و قرآن است و آرزو دارم كه مورد لطف تو قرار بگيرم. 

خدايا تو شاهدي كه من به خاطر تو از خانواده و بستگانم جدا شده و چشم اميدم به توست.

خداوندا مرا بپذير و از گناهانم در گذر كه اگر دست رد به سينه‌ام بزني ديگر كسي را ندارم.

خود را موظف مي‌دانم كه جانم را براي حفظ دينم فدا كنم و هيچ راهي براي رسيدن به خدا به جز شهادت نمي‌يابم كه وظيفه خود مي‌دانم كه پرچم لا اله الا الله و محمد رسول‌الله به دست بگيرم و در بلندترين نقطه خاك دشمن به اهتزاز در آورم.

اميدوارم كه اگر در راه اعتقادم شهيد شدم برايم ناراحت نشويد و همانطوريكه مرا براي خدمت به اسلام راهنمايي كرديد بقيه برادران را در اين راه راهنما باشيد چه خوب است قبل از اينكه مرگ به سراغ ما بيايد از آن استقبال كنيم برادران اميدوارم كه در مسير اسلام حركت كنيد همه مي‌دانيد كه ما در اين دنياي مادي مسافريم و بايد به جايگاه ابدي برويم كه اگر مورد لطف الهي قرار گيريم خوشبخت بوده و از ظلمت و تاريكي نجات يافته‌ايم.

برادرانم سلاح به زمين افتاده‌ام را برداريد و سنگر خالي مرا پر كنيد. خواهران زينب وار اسلام را ياري كنيد و با حفظ حجاب خود پاسدار خون شهدا باشيد و در تمام كارها خدا را در نظر داشته باشيد.

 اما اي مادر وقتي كه خبر شهادت جگر گوشه‌ات به تو رسيد گريه مكن كه دشمنان اسلام از گريه كردن تو شاد مي‌شوند و اشك‌هايت را فرو نريز تا تيري باشد به قلب دشمنان اسلام و من به چنين مادري افتخار كنم كه مرا چنين آزاده تربيت نموده كه توانستم جان خود را در راه خدا فدا كنم اي مادر گريه نكن و خوشحال باش و با قلب راسخ و با افتخار در تشييع جنازه‌ام شركت كن و شادمان باش كه نوجوان حقيرت را به خدا هديه كردي و مادر عزيزم شيرت را حلالم كن و از اين راضي باش كه خداوند هم راضي شود انشاالله.

و اما اي امت شهيد پرور شما بايد امام عزيزمان را پيروي كنيد و بدانيد كه پيروي از امام پاسداري از خون شهيد است پس بكوشيد گفته‌هاي امام عزيزمان را به كار ببريد و هميشه در ذهن داشته باشيد: كه ما زنده از آنيم كه آرام بگيريم/ موجيم كه ماندن عدم ماست.

از تمام دوستان و آشنايان تقاضادارم كه لطف نماييد و مرا به حسين ببخشيد.

برچسب: 
شهدای لرستان - شهید حاجی رضا رشنو

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

ثبت‌نام 213هزار لرستانی در سامانه ارزیابی وسع بیمه سلامت

پایگاه خبری زرک ـ سبزی

مدیرکل بیمه سلامت لرستان از ثبت‌نام ۲۱۳ هزار نفر در سامانه ارزیابی وسع این اداره کل خبر داد.

شاهدخت فتحی بیرانوند، شامگاه جمعه به خبرنگار زرک گفت: طرح ارزیابی وسع که از طرف هیئت دولت در مرداد ۱۳۹۸ به استان‌ها ابلاغ شد لرستان هم در دو صندوق بیمه روستایی و عشایر و بیمه همگانی این طرح را اجرایی کرد.

او افزود: در این طرح ۲۱۳هزار لرستانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر مشمول دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت شدند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

گزارش تصويري معارفه امام جمعه جديد شهرستان چگني
تجلیل از مدافعان سلامت بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد
دیدار با خانواده اولین شهید سازمان اوقاف و امور خیریه در الیگودرز
بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر