تکمیل پروژه سد «مخملکوه» ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

تکمیل پروژه سد «مخملکوه» ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

داریوش حسن نژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به نیاز ۴ هزار میلیارد ریالی برای تکمیل سد «مخملکوه» گفت: برای اجرای هرچه سریع تر این پروژه باید از ظرفیت فاینانس استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زرک، نشست مدیران صنعت آب و برق و انرژی لرستان با ریاست مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی و به میزبانی شرکت توزیع برق لرستان برگزار شد.

در این نشست مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، با ارائه عملکردی از منابع آبی شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی به شرح وضعیت پروژه‌های عمرانی این دو شهرستان پرداخت.

داریوش حسن‌نژاد با اشاره به وضعیت پروژه‌های مربوط به خسارات سیلاب سال گذشته ادامه داد: برای ۱۱ پروژه خسارت سیل در شهرستان خرم‌آباد مبلغ ۸۵ میلیارد ریال و برای ۴ پروژه در شهرستان چگنی مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان همچنین در خصوص پیشرفت طرح‌های عمرانی استان با اشاره به اعتبارات قطره چکانی به پروژه‌های استان از جمله سد مخزنی مخملکوه در شهرستان خرم‌آباد افزود: با این اعتبارات نمی‌توانیم شاهد به ثمر نشستن پروژه‌های عمرانی استان در کوتاه مدت باشیم.

حسن‌نژاد اضافه کرد: سد مخزنی مخملکوه خرم‌آباد که در تیرماه ۹۸ عملیات اجرایی آن آغاز شد، ۵۵ میلیون متر مکعب آب شرب شهرستان خرم‌آباد و ۵ میلیون متر مکعب آب بخش صنعت را تأمین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برای تکمیل سد مخملکوه اعتباری در حدود ۴ هزار میلیارد ریال مورد نیاز است، گفت: مناسب‌ترین گزینه‌ای که می‌توان اعتبار مورد نیاز این پروژه را تأمین و کمتر از ۴ سال به بهره‌برداری رساند، استفاده از ظرفیت فاینانس داخلی و خارجی است./

 

برچسب: 
شرکت آب منطقه ای لرستان - داریوش حسن نژاد - مرتضی محمودوند - سدسازی

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لرستان بيكارترين استان كشور در بهار امسال

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، استان لرستان با نرخ بیکاری ۲۱ درصد به عنوان بیکارترین استان ایران در بهار امسال شناخته شد.

به گزارش پايگاه خبري زرك، بر اساس جدول نرخ بیکاری در بهار سال ۹۹ که توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است، لرستان بار دیگر به عنوان بیکارترین استان ایران شناخته شد.

گفتگو

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید عدم در نظر گرفتن شاخص هایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، بار سنگینی بر دوش نظام گذاشته است.

سیدحمیدرضا کاظمی، با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: کمتر از یکسال تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فرصت داریم ...

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد