تورهاي گردشگري غيرمجاز در لرستان بايد متوقف شوند

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان خواستار شد؛

تورهاي گردشگري غيرمجاز در لرستان بايد متوقف شوند

تورهاي گردشگري غيرمجاز در لرستان بايد متوقف شوند

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: تورهاي گردشگري غيرمجاز در استان بايد سريعاً متوقف شوند.

به گزارش پايگاه خبري زرك، سید امین قاسمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه تعطیلی دفاتر گردشگری به ازدیاد تورهای غیرمجاز در لرستان دامن می‌زند، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا بسیاری از دفاتر گردشگری استان به حالت تعلیق درآمده و خسارات زیادی را متحمل شده‌اند و این اتفاق سبب ازدیاد تورهای غیرمجاز گردشگری در سطح استان شده که ورود دستگاه قضايی استان را می‌طلبد.

وی توجه به اسلام و شئونات اسلامی را اولین میراث ارزشمند و اولویت اخلاقی و رفتاری عنوان کرد و گفت: برگزاری هر گونه تور گردشگری و برنامه مسافرتی و سیاحتی فقط در چهارچوب مجوز دفاتر گردشگری مورد تأیید و در زمره مسؤولیت کاری این اداره کل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به اینکه متأسفانه به دلیل عدم وجود پلیس گردشگری در منطقه گاهی افرادی از طریق ساختن کانال در فضای مجازی یا تشکیل دفاتر غیر مجاز گردشگری نسبت به برگزاری تورهای غیر مجاز اقدام می‌کنند، افزود: این مراکز خصوصی زیر نظر هیچ ارگانی از جمله میراث فرهنگی لرستان فعالیت نمی‌کنند و متأسفانه به علت طولانی بودن فرآیند پیگیری دستگاه قضا همچنان فعال هستند که باید سریعاً متوقف شوند./

برچسب: 
اداره كل ميراث فرهنگي لرستان - سيد امين قاسمي - نماينده ولي فقيه در لرستان - حجت الاسلام شاهرخی

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لجام گسیختگی قیمت مسکن در لرستان؛ از تحریم تا کرونا

پایگاه خبری زرک ـ یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» می‌باشد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۶۹.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۶۲.۸)، ۴.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ۷.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶درصد افزایش می‌باشد.

گفتگو

مسعود ارمغان مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد گفت: آژانس‌های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

مسعود ارمغان در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران و دستورالعمل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مقرر شد به‌ منظور نظارت بر عملکرد آژانس‌های تاکسی تلفنی و همچنین مدیریت و نظارت بر نحوه مصرف سوخت، مدیران آژانس‌ها تا ۲۰ مردادماه سال‌جاری پیمایش خودروهای تحت نظارت خود را در سامانه تلتا (سامانه جامع مدیریت حمل و نقل و مانیتورینگ آنلاین) به‌صورت روزانه ثبت کنند.

ویدئوها

پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت
مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي

تصاویر

برگزاری مسابقه دارت به مناسبت عید غدیر در بروجرد
گزارش تصویری تشییع پیکر زهرا شیرویه نخستین شهید مدافع سلامت لرستان
گزارش تصویری افتتاح فاز دوم پتروشیمی لرستان
گرامیداشت عید غدیر خم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد
تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از هیات مدیره خانه مطبوعات
گزارش تصویری آزمون ورودی دکتری تخصصی در دانشگاه لرستان