بهره‌مندی ۸۴ درصد روستاهای لرستان از «پهن‌باند سیار»

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد؛

بهره‌مندی ۸۴ درصد روستاهای لرستان از «پهن‌باند سیار»

شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از بهره‌مندی ۸۴ درصد روستاهای استان از «پهن‌باند سیار» خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ شهاب حیدری که در جلسه کارگروه توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته لرستان سخن می‌گفت، اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالای روستاها در استان و همچنین صعب‌العبور بودن راه‌های مواصلاتی به این مناطق، دسترسی به خدمات «پهن باند سیار» با استفاده از ایجاد سایت‌های جدید در اولویت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان جهت افزایش رفاه حال مردم این مناطق در نظر گرفته شده است که در این زمینه تاکنون ۸۴ درصد روستاهای این استان از این خدمت بهره‌مند شده‌اند.

حیدری با اشاره به فعالیت گسترده سه اپراتور در لرستان تصریح کرد: با حمایت‌های وزارت ارتباطات و تأکید بر توسعه ارتباطات در تمامی مناطق، این اداره کل تمام توان خود برای رسیدن به این هدف مهم انجام داده است که در این زمینه برای اپراتور اول می‌توان به وجود ۵۵۲ سایت ۲G، 480 سایت ۳G و ۴۸۰ سایت ۴G، برای اپراتور دوم ۴۷۳ سایت ۲G، 450 سایت ۳G و ۵۱۵ سایت ۴G و برای اپراتور سوم ۴۶ سایت ۳G اشاره کرد.

وی با بیان اینکه مطابق برنامه ششم توسعه مقرر شده است که حداقل ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت دسترسی پیدا کنند، افزود: از تعداد ۱۵۶۹ روستای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار این استان، در حال حاضر تعداد ۱۳۷۵ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده و با توجه به قرار گرفتن روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار در مسیر اجرای این طرح‌ها، روستاهای دارای جمعیت ۱۰ تا ۱۵ خانوار استان نیز در مناطق مختلف به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات لرستان در ادامه با تأکید بر ایجاد و راه‌اندازی دفاتر ICT در روستاها گفت: با دسترسی مردم مناطق روستایی به شبکه ملی اطلاعات، سطح کیفی زندگی در این مناطق دچار رشد قابل محسوسی خواهد شد که این هدف نتیجه‌هایی مانند: ایجاد اشتغال، تحقق دولت الکترونیک، ایجاد عدالت اجتماعی و ... خواهد داشت که با استفاده از ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات دسترسی به این هدف در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش، ممکن شده است.

 

برچسب: 
شهاب حیدری - پهن باند سیار - اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام