بايد سختي‌هاي انقلاب را به خاطر خدا تحمل كنيم

شهيد حميدرضا نهاوندي:

بايد سختي‌هاي انقلاب را به خاطر خدا تحمل كنيم

در فرازی از وصیت‌نامه «شهید حمیدرضا نهاوندی» آمده است: ما بايد سختي‌هاي انقلاب را به خاطر خدا تحمل كنيم و به دنبال راحتي نگرديم،زيرا خداوند فرموده است كه در اين دنيا براي انسان راحتي نيست و ما انسان را در سختي آفريديم.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ «شهید حمیدرضا نهاوندی» متولد ۱۳۴۵ بود که در عملیات خیبر جزیره مجنون در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۶۲ به درجه رفیع شهادت نائل آمد. در ادامه بخشی از وصیت‌نامه او را می‌خوانید؛

آنان كه در راه خدا كشته شدند،خدا هرگز رنج و اعمال‌شان را ضايع نگرداند. شهادت عشق است و حالا شما ما را از معشوق مي‌ترسانيد.

سپاس خداوندي را كه بزرگتر از آن است كه بتوان وصفش كرد و درود بر محمد و آل محمد (ص) كه برگزيده خداست و سلام بر امام امت خميني كبير، اين اسوه زمان.امامي كه فرياد جهانخواران را در سينه‌هايشان خفه كرد و سلام بر امت هميشه بيدار و در صحنه حاضر.
خداوندا مرا ببخش كه نتوانستم برايت بنده‌اي مفيد و عابد باشم، خدايا بندهاي نفساني را از پاهايم باز كن تا بهتر بتوانم تو را بشناسم.

معبودم الله، مكتبم اسلام، حزبم حزب الله و رهبرم روح الله.

خداوند را سپاس مي‌گويم كه مرا در اين برهه از زمان بدنيا آورد و به من توانايي داد تا در صف جندالله قرار گيرم. چه معامله‌اي از اين بهتر كه خون بدهي و خونبهايت قرب خدا باشد تا نزد پروردگارت روزي بخوري و با ائمه اطهار باشي و از آتش دوزخ رهايي يابي و در بهشت و در نعمت‌هاي الهي غوطه ور باشي، مگر اين مقام را به غير از راه شهادت مي‌تواني كسب كني.

اكنون باز يوم‌الله ديگري است، حماسه عاشوراي ۶۰ هجري تكرار شده است،حسين زمان ما خميني نداي هل من ناصر ينصرني را سر داده است.

انيك ما مي‌گویيم حسين جان اگر در آن فضاي داغ و خونين جز عده‌اي معدود كسي تو را ياري نكرد و نداي تو را لبيك نگفت ما پيروانت در فضاي گرم و خونين ايران زمين،دست مردانيگی مشت كرده و به نداي غريبت لبيك مي‌گویيم.

اي امت شهيدپرور! از خداوند بخواهيد كه خداي نكرده به خاطر ماديات اين دنياي پست از امام و حسين زمان خميني بت شكن دست برنداريد. امت شهيدپرور تنها راهي كه ما مي‌توانيم خدا را از خود راضي كنيم زير پا گذاشتن هواهاي نفساني به خاطر خدا و كوشش در راه اسلام است.
برادران و خواهرانم وحدت را فراموش نكنيد كه راه نابودي اين انقلاب تفرقه است. ما بايد سختي‌هاي انقلاب را به خاطر خدا تحمل كنيم و به دنبال راحتي نگرديم،زيرا خداوند فرموده است كه در اين دنيا براي انسان راحتي نيست و ما انسان را در سختي آفريديم.خداي نكرده يك وقت نشود كه ماانقلاب را فراموش كنيم،كه خداوند از مومنين پيمان گرفته است كه آنها در مقابل ظالمان بايستند و ياور مظلومان باشند.

پدر و مادر عزيزم و ديگر خويشاوندان اميدوارم مرا حلال كنيد. پدر و مادر شما خيلي برايم زحمت كشيديد و من نتوانستم دين خود را نسبت به شما ادا كنم.همسرم نيز همينطور خواهران و برادرانم!اميدوارم كه راه امام را برويد و هدفتان فقط اسلام باشد.

وقتتان را به بطالت نگذرانيد و با خدا ارتباطتان را زياد كنيد. مساجد و اجتماعات مذهبي را ترك نكنيد و با صبر و خوشحالي و خنده رويي خودتان پوزه منافق صفتان را به خاك بماليد.

از مادر و برادران و خواهرانم مي‌خواهم كه در تربيت كودكان خود حداكثر سعيشان را بكنيد و از برادران هم درسم، از طلبه‌ها و همه دوستان مي‌خواهم كه راه امام را رها نكنيد و ارتباط خودتان را با خداوند بيشتر كنيد و در پايان از همه شما مي‌خواهم كه مرا حلال كنيد و بعد از شهادتم مرا از اعمال خير خود بي‌نصيب نگذاريد و نيز مي‌خواهم كه تا حد امكان تمام مستحبات كفن و دفن و دعاها و نمازهاي مستحبي ميت را برايم به جا آوريد مخصوصاٌ هميشه مرا از ثواب قرآن نصيبي بدهيد.

پدر و مادرم از خداوند برايم طلب مغفرت بخواهيد و از همسرم مي‌خواهم كه اگر بچه دار شديم در تربيت فرزندمان حداكثر سعي و كوشش خود را بكند.

بنده خدا- حميدرضا نهاوندي-۶۲

من واژه بغض در گلو پنهانم           ديباچه قصه هاي بي پايانم
گفتي كه به انتظار وصلم بيني        صد سال در انتظار تو مي مانم

انتهاي پيام/

 

برچسب: 
شهيد حميدرضا نهاوندي - شهدای لرستان

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ثبت 20مورد جدید ابتلا به کرونا در پلدختر

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر از ثبت ۲۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

علی‌صفدر سیاوشی، روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته تست کروناویروس ۲۰نفر دیگر در شهرستان پلدختر مثبت گزارش شده است.

وی، افزود: تعداد موارد مثبت این شهرستان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۲۶مهر، یک‌هزار و ۲۴۸ مورد بوده است که این آمار یک هشدار جدی را نشان می‌دهد و ضرورت دارد مردم بیش از پیش دستورالعمل‌های کرونایی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام